فراز فاطمی درباره دربی مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی اظهار داشت: هر دو تیم از لحاظ فنی شرایط خیلی خوبی دارند. پرسپولیس صدرنشین لیگ برتر است و استقلال هم با وجود مشکلات مدیریتی در هفته‌های اخیر نتایج خوبی کسب کرده است. استقلال شانسی برای کسب قهرمانی لیگ برتر ندارد و برای کسب یک جام در فصل با تمام انگیزه در دربی حاضر می‌شود. پرسپولیس هم پس از کسب قهرمانی سوپرجام و صدرنشینی در لیگ برتر، دنبال یک جام دیگر است. به همین دلیل بازی جذاب و زیبایی را خواهیم دید.

وی ادامه داد: دربی همیشه بازی خاصی است و حتی اگر دیداری باشد که دو تیم دنبال کسب جام نباشند، بازیکنان‌شان برای این مسابقه انگیزه فوق‌العاده‌ای دارند. سه سال در استقلال و دو سال در پرسپولیس بازی‌ کردم و می‌دانم بازیکنان دو تیم در طول فصل همیشه منتظر این مسابقه هستند تا خودشان را ثابت کنند. 

مهاجم اسبق سرخابی‌های پایتخت درباره بیانیه‌های اخیر دو باشگاه علیه یکدیگر توضیح داد: دو تیم هواداران ده‌ها میلیونی دارند و خیلی از نونهالان، نوجوانان و جوانان کشورمان از اعضای باشگاه و تیم پرسپولیس و استقلال الگو می‌گیرند. به همین دلیل باید مدیران، بازیکنان و کادر فنی دو تیم سعه صدر داشته باشند و این مسائل را کنار بگذارند.

فاطمی تصریح کرد: استقلال و پرسپولیس تیم‌های بزرگی هستند و باید جای اینکه وارد چنین ماجرایی شوند، به هم احترام بگذارند. دربی در حالت عادی حساسیت بالایی دارد و این بیانیه‌ها بی دلیل حساسیت مسابقه را افزایش می دهد. کار داور بازی هم در این شرایط جنجالی سخت‌تر می‌شود.