بهترین بازیکن یورو 2020 از نگاه مورینیو

تیم ملی انگلیس در رقابت های یورو عملکردی فراتر از انتظار داشته و برای اولین بار در تاریخ موفق به راهیابی به مسابقه فینال شد.

علیرغم شکست در دیدار نهایی، کایل واکر در خط دفاعی سه شیرها و ثبت کلین شیت های متوالی نقش قابل توجهی ایفا کرد و حالا ژوزه مورینیو به تمجید از این مدافع باتجربه پرداخته است.

ژوزه مورینیو گفت: "بهترین بازیکن من تورنمنت یورو 2020 از نظر من کایل واکر، مدافع تیم ملی انگلیس بود. من فکر می کنم کایل واکر در این رقابت ها فوق العاده کار کرد و از دقیقه نخست اولین مسابقه انگلیس برابر کرواسی در مرحله گروهی تا آخرین لحظه حضور در دیدار فینال بسیار درخشان ظاهر شد.

کایل واکر در این تورنمنت فصای مقابل مدافع میانی انگلیس در برابر بازیکنان حریف را به خوبی پوشش می داد و البته من به خاطر نمی آورم که او حتی در یک دوئل تن به تن مغلوب شده باشد. استراتژی تیم ملی انگلیس با منچسترسیتی متفاوت بود و به همین دلیل کایل واکر به اندازه رده باشگاهی در ترکیب تیم ملی در این تورنمنت نفوذ نمی کرد.

وقتی من به یک بازیکن لقب "حیوان" می دهم، در واقع بهترین تعریفی است که می توانم نسبت به او داشته باشم و کایل واکر یک حیوان مطلق در این رقابت ها بود. به نظر من واکر فوق العاده بازی کرد و از اولین دقیقه تا آخرین لحظه نقش مهمی ایفا کرد."