هری مگوایر مدافع تیم فوتبال منچستریونایتد در گفت‌و‌گو با نشریه سان انگلیس فاش کرد که در جریان آشوب‌های پیش از بازی‌های فینال یورو ۲۰۲۰ که یکشنبه شب در ورزشگاه ومبلی لندن برگزار شد، پدر او دچار جراحت شده است.

پیش از بازی فینال میان تیم‌های انگلیس و ایتالیا که با پیروزی آتزوری در ضربات پنالتی خاتمه یافت، گروهی پرشمار از هواداران انگلیس سعی داشتند که بدون بلیت وارد ورزشگاه ومبلی شوند و با وجود ممانعت نگهبانان و نیروهای پلیس، عده‌‌ای از آنها بالغ بر 100 نفره توانستند به داخل ورزشگاه بروند. گویا در همان لحظات آلن،  پدر 56 ساله هری مگوایر هم که در حال ورود به ورزشگاه بوده در مسیر این گروه از هواداران قانون‌شکن و زیر دست و پای آنها قرار می‌گیرد و به همین دلیل چند استخوان دنده قفسه سینه او می‌شکند و اکنون برای نفس کشیدن هم مشکل دارد.

هری مگوایر در این خصوص گفت: تجربه جالبی نبود. آنها اکثر اوقات سال به ورزشگاه می‌روند اما خوش‌شانس بودیم، چون برخلاف اغلب اوقات که برادرزاده یا یکی از فرزندان مرا روی شانه‌هایش به ورزشگاه می‌برد، این بار آنها را با خودش نبرد.

مگوایر افزود: امیدوارم که مردم از اتفاقاتی که افتاد درس بگیرند. پدرم آنقدر آسیب دیده بود که به راحتی نمی‌توانست نفس بکشد و چند تا از دنده‌هایش هم شکسته بود. به همین خاطر نمی‌خواهم که دیگر هیچ‌کسی به خاطر تماشای یک مسابقه فوتبال چنین اتفاقی را تجربه کند، البته پدر من باز هم به رفتن به ورزشگاه برای تماشای بازی‌های من و تشویقم ادامه خواهد داد اما تا مدتی شرایطش مناسب این کار نخواهد بود.