ثریا آقایی بانوی بدمینتون باز المپیکی کشورمان در خصوص مسیری که برای رسیدن به المپیک طی کرده اظهار کرد: ازسال ۲۰۱۹ که در ۱۷ مسابقه برای کسب سهمیه المپیک شرکت کردم نتایج خوبی به دست آوردم و در اسفند ۹۸ در اوج آمادگی بودم که شیوع ویروس کرونا باعث لغو مسابقات و تعطیلی اردو‌ها شد و از آن پس تمریناتم را در خانه پیگیری و سعی کردم آمادگی خودم را حفظ کنم؛ سال گذشته نیز در مسابقات لیگ برتر حضور پیدا کردم که فرصت خوبی بود و بعد از مدت‌ها با توجه به لغو اکثر مسابقات محک بخورم.

او ادامه داد: با توجه به آسیب دیدگی که برایم پیش آمد عمل جراحی داشتم و پس از طی کردن دوران درمان، تمریناتم را زیر نظر مربی و پزشکم آغاز کردم و چند هفته گذشته نیز با باشگاه در تبریز تمریناتم را پی گیری کردم و درحال حاضر نیز در اردوی تیم ملی تا زمان اعزام به المپیک حضور دارم تا به آمادگی مطلوبی دست پیدا کنم.

او درباره شناخت از حریفان المپیکی‌اش گفت: المپیک بزرگترین رویداد ورزشی در همه رشته ها است که برترین‌ها در آن حضور دارند؛ به خوبی می‌دانم که رقابت سنگینی خواهم داشت و من در جدول گروهی با دو بازیکن بازی می‌کنم که به طور حتم یکی از آنان جزو ۱۶ نفر اصلی است و بازیکن دیگر از برترین‌های جهان است.

آقایی درباره پیش بینی نتایج اظهارکرد: هرگز به اینکه فقط در المپیک بازی کنم قانع نیستم و هدفم صعود از دور مقدماتی و حضور در جدول اصلی است هرچند که می‌دانم کار بسیار سختی است.

او تاکید کرد: حضور ما در المپیک بسیار ارزشمند است چرا که ۱۷ مسابقه‌ای که من در آن شرکت کردم هرکدام برای من یک فینال المپیک بود و از آنجایی که فقط ۱۰ مسابقه برای المپیک شمارش می‌شود و هر مسابقه می‌توانست من را به المپیک نزدیک و یا خیلی دور کند به همین جهت فشار روانی که در بازی روی من بود مثل فینال المپیک بود و امیدوارم در المپیک هم بتوانم نتیجه خوبی کسب کنم.

آقایی افزود: از ابتدا هدفم المپیک بود و با توجه به آسیب دیدگی که برایم پیش آمد کار سخت راه یابی به المپیک برایم سخت‌تر شد و فقط سعی کردم آمادگی ام را حفظ کنم؛ لحظه مصدومیتم واقعا ناراحت شدم، اما هرگز ناامید نشدم، چون دوست داشتم تا لحظه برای ورود به المپیک تلاش کنم و خدا را شکر توانستم سهمیه را کسب کنم.

بانوی بدمینتون باز المپیکی کشورمان درباره حمایت کمیته ملی المپیک گفت: قطعا فدراسیون بدمینتون و در راس آن کمیته ملی المپیک از رشته بدمینتون حمایت خیلی خوبی داشتند چراکه شرایط را برای حضور در مسابقات کسب سهمیه المپیک فراهم کردند و پس از قطعی شدن سهمیه زیر نظر پزشکان و متخصصان آکادمی ملی المپیک هستم تا بتوانم آمادگی بهتری کسب کنم.

او درباره حضورش به عنوان اولین بانوی بدمینتون باز ایرانی راه یافته به المپیک اظهار کرد: بسیار خوشحالم و این برایم افتخار بزرگی است چراکه از ابتدا هدفم این بود اولین دختری باشم که راه المپیک را برای سایر دختران در رشته بدمینتون باز می‌کند و قطعا دختران بعد از من می‌توانند به اهداف بزرگتر همچون مدال المپیک فکر کنند و چه چیزی ارزشمند‌تر از این برای من است و البته همانقدر هم مسئولیتم سنگین‌تر است چراکه به عنوان یک الگو از بدمینتون باید بتوانم نماینده خوبی باشم.

او درباره شعار کاروان اعزامی کشورمان به المپیک ۲۰۲۰ توکیو "همه برای ایران" گفت: ما همه در المپیک یک خانواده و یک نفر شدیم که بتوانیم با یک روح به المپیک برویم و حس غرور آمیزی است که بتوانیم نماینده‌ای از ایران برای درخشش در توکیو باشیم.

آقایی در پایان افزود: از خانواده ام تشکر ویژه دارم که در تمام مراحل حامی و کنار من بودند و قدردان مربی خوبم خانم جلالیان، مسئولان فدراسیون بدمینتون دکتر پوریا و دکتر مددی و همچنین کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش بعنوان حامیان بدمینتون هستم.