اقلام خاطره انگیزی از پله، بکهام، کریستیانو رونالدو، کیلیان امباپه و... که در کل ۲۲۹ مورد است، ماه آینده در حراجی که پله برای کمک به کودکان محروم در سال ۲۰۱۸ ایجاد کرد، به فروش می‌رسد. پله تنها بازیکنی که سه مدال قهرمانی جام جهانی را از آن خود کرد، گفت که همه پول‌های جمع آوری شده صرف مبارزه برزیل با کرونا می‌شود.

تاکنون بیش از ۵۷۵ هزار نفر در برزیل بر اثر کرونا جان خود را از دست داده اند که دومین آمار مرگ و میر در جهان پس از ایالات متحده آمریکا است.

مارتین نولان مدیر اجرایی و مدیر مالی حراج‌های ژولین مستقر در بورلی هیلز در این رابطه گفت: "پله یک افسانه و یک نماد است و سایر ستاره‌های ورزشی به پله نگاه می‌کنند. "

پله برخی از یادگاری‌های خود را برای حراج ۲۲ سپتامبر آماده کرده و از دوستان خود در دنیای ورزش و سرگرمی درخواست کمک کرده است.

ماریو زاگالو، مربی تیم قهرمان جام جهانی ۱۹۷۰ برزیل، که اوایل ماه جاری ۹۰ ساله شد نیز مانند نیمار، روبرتو باجو و راجر میلا در این زمینه همکاری خواهند کرد.

یکی از اقلامی که انتظار می‌رود با قیمت بالایی به فروش برسد، قالب برنزی با روکش طلا از پای پله است که توسط یک مجسمه ساز مشهور ساخته شده است.

نولان از مهاجمان تیم ملی پرتغال و فرانسه گفت: از آنجا که این یک حراج خیریه است مردم همیشه در آن حاضر می‌شوند، آن‌ها همیشه بسیار سخاوتمند هستند و مبلغ بیشتری نسبت به حراج معمولی می‌پردازند، زیرا می‌دانند که این امر به نفع مردم است. "

البته این اولین حراجی نیست که توسط پله برگزار می‌شود. وی در سال ۲۰۱۶ بیش از ۱۶۰۰ مورد را به حراج گذاشت و ۳.۶ میلیون پوند (۴.۹۰ میلیون دلار) جمع آوری کرد.