به گزارش افکارنیوز، فارس و به نقل از سایت فوتبال ایتالیا، دیمیتریو آلبرتینی نایب رئیس فدراسیون فوتبال ایتالیا اعلام کرده دومنیکو کریسچیتو نمیتواند در یورو ۲۰۱۲ برای تیم ملی ایتالیا به میدان برود.

این تصمیم پس از آن گرفته شد که بازیکن باشگاه زنیت سنت پترزبورگ روسیه در ارتباط با شرط بندی و تبانی در فوتبال ایتالیا دستگیر شد. در همین خصوص پلیس ایتالیا در ساعت ۶.۲۵ دقیقه صبح امروز به کمپ تیم‌های ملی ایتالیا واقع در کاورچیانو فلورانس رفت و وسایل شخصی وی را مورد بازبینی قرار داد.

با این حال کریسچیتو بی گناهی خود در این خصوص را اعلام کرده ولی در هر حال وی نمی‌تواند تابستان جاری برای آتزوری به میدان برود.

دیمیتریو آلبرتینی در این مورد گفت: کریسچیتو نمیتواند در بازیهای یورو ۲۰۱۲ برای ایتالیا به میدان برود. او قصد دارد به مشکلات شخصی خود رسیدگی کند. او از اینکه خودش را در این شرایط میبیند ناراحت است و اعلام کرده هیچ کار خلاف قانونی انجام نداده است. چزاره پرندلی، سرمربی تیم ملی در مورد این موضوع با وی صحبت کرده است. او پس از آن با چند وکیل و سپس با من صحبت کرد. همه ما از این اتفاقها ناراحت و نا امید هستیم.