تیم ملی فوتبال ایران در نخستین دیدارش از مرحله گروهی انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر میزبان تیم ملی سوریه بود که در پایان این جدال حساس این تیم ایران بود که موفق شد با نتیجه ۱ بر صفر از سد مهمان خود بگذرد و با ۳ امتیاز به تنهایی در صدر گروه بایستد.

از نکات مهم این بازی بسته ماندن دروازه شاگردان اسکوچیچ در این دیدار خانگی بود چراکه  علیرضا بیرانوند  توانست با بسته نگه‌داشتن دروازه ایران تعداد کلین شیت‌های خود در تاریخ تیم ملی را به عدد ۲۷ برساند.

با ثبت این رکورد بیرانوند با رکورد ۲۷ بار کلین‌شیت ناصر حجازی برابر کرد، اما در صدر این لیست ۳ دروازه‌بان دیگر حضور دارند.

آمار کلین شیت علیرضا بیرانوند در تیم ملی فوتبال

در حال حاضر علیرضا بیرانوند با ثبت ۲۷ کلین‌شیت در ۴۴ بازی ملی در رده چهارم این لیست و در کنار ناصر حجازی قرار دارد. همچنین سیدمهدی رحمتی با آمار ۳۵ کلین‌شیت در ۷۶ بازی ملی در صدر ایستاده است و رکورددار محسوب می‌شود؛ بنابراین بیرانوند برای شکستن رکورد رحمتی باید ۷ بازی دیگر دروازه ایران را بسته نگه دارد.

همچنین احمدرضا عابدزاده با ۳۴ کلین‌شیت در ۷۹ بازی در رده دوم قرار دارد و ابراهیم میرزاپور با ۳۲ کلین‌شیت در ۷۱ بازی ملی در جایگاه سوم ایستاده است.

البته بهترین آمار را منصور رشیدی در اختیار دارد که با ۱۵ بار کلین‌شیت از ۲۰ بازی ملی رکوردی جاب را ثبت کرده است.