عباس انصاری فرد مدیرعامل اسبق باشگاه پرسپولیس  به علت ابتلا به ویروس کرونا صبح امروز در سن ۶۵ سالگی دار فانی را وداع گفت.

مرحوم عباس انصاری فرد متولد ۵ اردیبهشت ۱۳۲۵ در تهران و ۳ دوره مدیرعامل باشگاه پرسپولیس بوده است. او در سال‌های  (۱۳۶۹–۱۳۷۲)، (۱۳۸۰–۱۳۸۱) و (۱۳۸۷–۱۳۸۸) مدیریت سرخپوشان پایتخت را برعهده داشته‌است.

مرحوم عباس انصاری فرد برادر بزرگ محمد حسن انصاری فرد است. آن مرحوم در ماجرای انتقال باشگاه به «شرکت فرهنگی ورزشی پرسپولیس سهامی خاص»، نماینده سازمان تربیت بدنی  بود و  در این باره نقش داشت.

گذری بر سوابق مدیریتی مرحوم عباس انصاری فرد

 مرحوم انصاری فرد  اولین مدیر منصوب سازمان تربیت بدنی بعد از انقلاب اسلامی است.

تیم فوتبال پرسپولیس در طول مدیریت مرحوم عباس  انصاری‌فرد توانست به مقام‌هایی از جمله قهرمانی در مسابقات فوتبال باشگاه‌های تهران در سال ۶۹، قهرمانی در مسابقات فوتبال جام حذفی سال ۱۳۷۰، قهرمانی در مسابقات فوتبال جام در جام باشگاه‌های آسیا در سال ۱۳۷۰، نایب قهرمانی در مسابقات فوتبال باشگاه‌های تهران سال ۱۳۷۰ و نایب قهرمانی در مسابقات فوتبال جام باشگاه‌های آسیا در سال ۱۳۷۱ دست پیدا کند.
 
مرحوم عباس انصاری‌فرد توانست با اولین حامی مالی  قرارداد ببندد و تبلیغ روی پیراهن تیم در فوتبال ایران را انجام دهد. افزایش هزینه‌های تیم موجب شد سازمان تربیت بدنی باشگاه را به یک نهاد دولتی دیگر واگذار کند.  

گذری بر سوابق مدیریتی مرحوم عباس انصاری فرد

در پی واگذاری باشگاه پرسپولیس از وزارت معادن و فلزات به حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی در سال ۷۹  مرحوم عباس انصاری‌فرد دوباره مدیرعامل پرسپولیس شد و تا سال ۸۰ این سمت را بر عهده داشت.

مرحوم عباس انصاری‌فرد  از روز ۱۶ دی ۸۷ دوباره مدیرعامل باشگاه پرسپولیس شد. جدایی علی کریمی در دوران مدیریت او و پیوستنش به تیم فوتبال استیل آذین هواداران را به این مدیر بدبین کرد.