طرح جنجالی فیفا مبنی بر برگزاری جام جهانی هر دو سال یک بار که توسط آرسن ونگر مدیر توسعه فوتبال  فیفا مطرح شده، مخالفت ها و جنجال های زیادی را موجب شده است.

به تازگی 78 گروه هواداری از کشورهای مختلف با انتشار نامه و هشتگ هایی در صفحات اجتماعی، مخالفت خود را در این راستا اعلام کردند.

با وجود تمام مخالفت هایی که وجود دارد، جانی اینفانتینو رئیس فیفا در جدیدترین مصاحبه اش در خصوص برگزاری جام جهانی با شکل جدید واکنش نشان داد.

جام جهانی فوتبال دو سال یک بار

رئیس فیفا در این خصوص گفت:« نباید فراموش  کرد که 188 کشور عضو فیفا که 88 درصد از رای دهندگان را تشکیل می دهند، با این طرح موافق هستند. این یعنی اکثریت رای در تمام قاره ها. ما در حال بررسی تقویم بازی ها در طول سال هستیم. همچنین با بزرگان فوتبال از قبیل اسطوره ها و مربیان نیز مشورت خواهیم کرد.»

اینفانتینو در ادامه گفت:« تقویم بازی های ملی فشرده است در حالی که به خاطر شیوع کرونا، سفر تیم ها و بازیکنان به کشورهای مختلف سخت تر از گذشته شده است. ما به این نتیجه رسیدیم که این سفرها برای سلامت بازیکنان خوب نیستند و تعداد مسابقات بی فایده در فوتبال زیاده شده است. ما باید شرایط را به صورت همه جانبه بررسی کنیم و با راه اندازی یک سیستم درست، همه را با راه اندازی و عملی کردن این طرح راضی کنیم.»