شکست مقابل استقلال تهران برای امیر قلعه‌نویی و گل‌گهر سیرجان، شکست از سه جنبه بود؛ نخست آنکه او نتوانست جام‌حذفی را دشت کند.

دوم آنکه قلعه‌نویی مقابل شاگرد سابقش یعنی فرهاد مجیدی مغلوب شد و سوم آنکه ژنرال با انجام مصاحبه‌ای تند که بازخورد بسیاری در فضای مجازی داشت، سه‌ماه محروم شد.

او که به‌شدت از اعلام پنالتی نخست به‌سود استقلال شاکی بود از ظلم ۴۰ساله گفت. یک روز بعد قلعه‌نویی در یک مصاحبه دیگر اعلام کرد مقصودش صرفا ورزشی بوده و از صحبت‌های او سوءبرداشت شده بود. همان روزها البته سازمان بسیج ورزشکاران از قلعه‌نویی خواست تمرین خویشتن‌داری بعد از شکست‌ها را انجام دهد و به‌دلیل مصاحبه خارج از عرفش، از هواداران عذرخواهی کند.

جواد نکونام جانشین امیر قلعه نویی می شود یا فرهاد مجیدی؟

اتفاقی که درنهایت رخ داد و سرمربی گل‌گهر در اینستاگرامش عنوان کرد تند رفته است. او امیدوار بود در کمیته استیناف، رای او بشکند و بتواند دوباره با گل‌گهر به لیگ برتر بازگردد.

براساس شنیده‌ها محرومیت امیر قلعه‌نویی در کمیته استیناف تایید شده و طی یکشنبه یا دوشنبه به باشگاه گل‌گهر سیرجان ابلاغ می‌شود تا محرومیت ژنرال رسمی شود.

امیر قلعه‌نویی از ۲۷مهرماه و همزمان با آغاز رقابت‌های لیگ بیست‌ویکم به مدت سه‌ماه محروم خواهد بود. بر همین اساس او اجازه ورود به هیچ‌یک از مکان‌های ورزشی را نخواهد داشت و از کلیه فعالیت‌های ورزشی نیز محروم خواهد بود؛ اتفاقی که بدون‌شک به باشگاه گل‌گهر آسیب می‌رساند و آنها نمی‌توانند بیش از یک‌سوم فصل را بدون سرمربی خود بگذارنند.

البته دراین‌باره شنیده‌ایم این باشگاه مذاکراتی با یک چهره شناخته‌شده انجام داده و درصورت ابلاغ رسمی حکم محرومیت قلعه‌نویی، یک استقلالی دیگر راهی گل‌گهر خواهد شد. براساس شنیده‌ها، ظاهرا باشگاه گل‌گهر سیرجان با جواد نکونام مذاکراتی انجام داده و منتظر صدور حکم نهایی قلعه‌نویی است تا بتواند شماره۶ پیشین تیم‌ملی را به سیرجان ببرد.

نکونام البته آلترناتیو مهمی برای فرهاد مجیدی هم هست و شایعاتی درباره احتمال حضور او در جمع آبی‌های تهرانی درصورت عدم موفقیت در مقابل الهلال شنیده می‌شود. هرچه باشد سرمربیان لیگ برتری با آلترناتیو موفقی مواجه هستند که سال گذشته همراه فولاد موفق به کسب قهرمانی جام‌حذفی هم شده ولی امسال جای خود را به عبدالله ویسی داد تا شانس خود را در شهر دیگری محک بزند. با تیم گرفتن علیرضا منصوریان و رسول خطیبی، حالا کمتر مربی با نام و نشانی در بازار نقل‌وانتقالات مانده که تیم ندارد.

همین موضوع نقش مهم جواد نکونام را در روزهای پیش‌رو نشان می‌دهد. او مهم‌ترین و البته موفق‌ترین آلترناتیوی است که در بازار نقل‌وانتقالات وجود دارد.