بر اساس گزارش نشریه تلگراف، رالف رانگنیک، سرمربی سابق تیم لایپزیگ آلمان رئیس فعلی ورزش و توسعه باشگاه فوتبال لوکوموتیو مسکو، ممکن است سمت مدیر ورزشی نیوکاسل انگلیس را بر عهده بگیرد.

پیشتر رسانه‌ها گزارش داده بودند که پس از تغییر مالکیت نیوکاسل استیو بروس سرمربی این تیم به زودی از سمت از سمت خود برکنار می‌شود.حالا تلگراف گزارش می دهد که مالکان جدید همچنین قصد دارند در ساختار مدیریت باشگاه تغییراتی ایجاد کنند. بر اساس این گزارش، نیوکاسل در حال بررسی دعوت رانگنیک به عنوان مدیر ورزشی است و به تلاش‌های خود برای پیدا کردن نامزد‌های پست مدیریت اجرایی را افزایش داده است.

ادامه جاه طلبی‌های مالکان جدید باشگاه نیوکاسل

روز پنجشنبه،هفته گذشته سازمان لیگ برتر انگلیس اعلام کرد که باشگاه نیوکاسل به کنسرسیومی از عربستان سعودی فروخته شده و این قرارداد بلافاصله اجرایی خواهد شد. طبق گزارش دیلی میل، مبلغ این قرارداد ۳۰۰ میلیون پوند (بیش از ۳۵۰ میلیون یورو) بود. در ۱۴ سال گذشته، نیوکاسل تحت مالکیت مایکل اشلی تاجر انگلیسی بوده است.

رانگنیک آلمانی در ماه ژوئیه به عنوان رئیس ورزش و توسعه لوکوموتیو منصوب شد. او به عنوان مربی به دلیل همکاری با باشگاه‌های بوندسلیگایی اشتوتگارت، هانوفر ۹۶، شالکه ۰۴، هوفنهایم و لایپزیگ شهرت دارد. رانگنیک با شالکه در فصل ۲۰۱۱-۲۰۱۰ فاتح جام حذفی آلمان شد و سال ۲۰۱۱ نیز با همین تیم قهرمانی سوپرجام آلمان را به دست آورد.