محسن بنگر در ارتباط با پیروزی  تیم ملی  برابر امارات گفت: امارات در این بازی سعی داشت نقاط قوت تیم ملی را از کار بیندازد و حریف آسانی برای ایران نبود. مسئله مهم این بود که تیم ما از این بازی بیرون از خانه ۳ امتیاز را بگیرد که خوشبختانه این اتفاق رخ داد. الان دیگر نمی‌توان انتظار داشت که تیم ملی در هر بازی با گل‌های زیاد برنده شود چون تیم‌های حریف هم بیکار نمی‌نشینند و تلاش می‌کنند برابر ایران بهترین عملکرد را داشته باشند.

وی در ارتباط با بازی تیم ملی ایران و کره جنوبی عنوان کرد:هر دو تیم از چند دهه پیش رقابت نزدیک و حساسی در تورنمنت‌های مختلف داشته‌اند و جزو قدرت‌های برتر آسیا محسوب می‌شوند. در این بازی میزبان هستیم و این مسئله می‌تواند کفه ترازو را به سمت ایران سنگین‌تر کند. باید مقابل کره بدون اشتباه بازی کنیم و از خلاقیت بازیکنان خودمان به بهترین شکل بهره ببریم.

هشدار مهم به تیم ملی فوتبال ایران برای بازی با کره جنوبی

وی گفت:با این نفرات باید به جام جهانی صعود کنیم ولی مهم این است که بازی به بازی جلو برویم و امتیازها را کسب کنیم. حتی با شکست کره جنوبی نیز نباید از قطعی شدن صعود حرف بزنیم و مهم این است که مسیر خوب خودمان را ادامه دهیم.

محسن بنگر با اشاره به نقش دراگان اسکوچیچ و عملکرد او در بازی‌های گذشته اظهار داشت:اسکوچیچ به تیم ملی آرامش داده و نمی‌توان نقش او را نادیده گرفت. نتایجی که با این مربی کسب کردیم همه چیز را نشان می‌دهد.