تیم‌های ملی فوتبال ایران و کره جنوبی دیروز در ورزشگاه آزادی در چارچوب هفته چهارم بازی‌های مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ در منطقه آسیا، به تساوی یک بر یک دست یافتند که این بازی در رسانه‌های مختلف جهان بازتاب گسترده‌ای داشت.

خبرگزاری رویترز در گزارش خود  از این بازی  نوشت، ضربه سر دیر هنگام علیرضا جهانبخش گل سون هیونگ لمین را باطل کرد و ایران روز سه شنبه در تهران با کره جنوبی یک بر یک مساوی کرد تا در دور آخر مرحله مقدماتی جام جهانی سال آینده در صدرگروه A باقی بماند.

شاگردان دراگان اسکوچیچ از چهار بازی ابتدایی خود در گروه A به ۱۰ امتیاز رسیدند و دو امتیاز جلوتر از کره ای‌ها باقی ماندند و این دو تیم جایگاه خود را در بالای جدول رده بندی تثبیت کردند.

بازتاب تساوی ایران و کره جنوبی در رسانه های مشهور جهان

تنها دو تیم اول هر یک از دو گروه مرحله مقدماتی قاره آسیا به مرحله نهایی صعود خواهند کرد در حالی که تیم‌های سوم به دیدار‌های پلی آف می‌روند.

ایران در حالی قدم به این بازی در ورزشگاه آزادی گذاشت که در هر سه دیدار قبلی خود پیروز شده بود و بدشانس بود که با برتری به رختکن نرفت. کیم (دروازه بان کره) دوبار پشت سر هم تیم میزبان را ناکام گذاشت، دروازه بان کاشیوا ریسول ابتدا ضربه سردار آزمون را که به سمت چپ زده شد مهار کرد و سپس ضربه قیچی مهدی طارمی را که این بار به سمت راست او  زده شد دفع کرد. در این بازی طارمی و عزت اللهی ۲ بار تیر دروازه کره را به لرزه درآوردند. بیرانوند نیز در وقت‌های اضافه ضربه سانگ هو را که می‌توانست گل پیروزی بخش دراماتیک برای کره باشد مهار کرد. 

روزنامه الجزیره نیز نوشت، تساوی بین تیم‌های ملی فوتبال ایران و کره جنوبی به این معنی است که هر دو کشور یک گام به صعود به مسابقات جام جهانی سال آینده نزدیکتر شده اند.

نتیجه یک بر یک روز سه شنبه در تهران، ایران را با ۱۰ امتیاز در صدر جدول گروه اول قرار داد و کره جنوبی با هشت امتیاز در رتبه دوم قرار گرفت.

نکته مهم برای این نشریه غیبت هواداران در ورزشگاه آزادی بود، الجزیره نوشت آنچه که قبل از مسابقه در خارج از زمین اتفاق افتاد به اندازه بازی مهم بود، و این اتفاق آن بود که هیچ تماشاگری اجازه حضور در ورزشگاه آزادی را پیدا نکرد.

با وجود این که فدراسیون فوتبال ایران هفته‌ها قبل اعلام کرده بود که حدود ۱۰ هزار تماشاگر کاملاً واکسینه شده - از جمله زنان - تیم ملی را در ورزشگاه ۸۰ هزار نفری تشویق خواهند کرد، سکو‌ها خالی بود.

سایت thestar کانادا و شبکه آمریکایی ESPN نیز ضمن انتشار گزارشی از این بازی بدشانسی را عامل نتیجه نگرفتن ایران در نیمه اول این بازی دانستند.

سایت اسپانیایی زبان vavel نوشت، در یک بازی نسبتا نزدیک و بدون فرصت‌های زیاد، ایران و کره جنوبی به نتیجه مساوی یک بر یک رسیدند، ایران در خانه یک گل عقب ماندگی را جبران کرد تا مانع از صعود کره جنوبی به صدر گروه اول شود.

سایت های  آلمانی nau ، soha ویتنام، fr-fans هلند، dhnet بلژیک،اسپورت استار هند،تودی آنلاین سنگاپور  و سایت africafootunited  روزنامه ابولای پرتغال هم از دیگر رسانه‌هایی بودند که به پوشش این بازی پرداختند.