به گزارش افکارنیوز به نقل از ایسنا، احسان حدادی برای نخستین بار فاتح یک دوره از رقابتهای پرتاب دیسک در سری رقابتهای لیگ الماس شد. لیگی که در سومین ایستگاه خود به ورزشگاه المپیک رم رسیده بود.

احسان حدادی، بهترین پرتابگر دیسک آسیا - که این روزها نیز همچون چهار سال پیش که برای بازیهای پکن آماده می شد، در اوج آمادگی قرار دارد؛ شب گذشته یک عنوان ارزشمند دیگر را به ویترین افتخاراتش اضافه کرد تا هرچه به روز سرنوشت سازش در لندن نزدیک می شود، آماده تر جلوه کند.

حدادی، همانگونه که پیش از این نوید داده شده بود، شب گذشته در سومین مرحله از سری رقابتهای لیگ الماس در سال ۲۰۱۲ که در ورزشگاه المپیک رم برگزار می شد، با پرتاب ارزشمند ۶۶ متر و ۷۳ سانتی متر در حضور قهرمانان جهان و المپیک به عنوان نخست دست یافت تا پیشتاز رقابتهای لیگ الماس شود.

او در این مسابقه که البته، رابرت هارتینگ – اصلی ترین رقیبش از آلمان را در کنار خود نمی دید، رقابتش را با پرتاب ۶۵ متر و یک سانتی متر آغاز کرد. پرتاب دوم او ۶۴ متر ۹۵ سانتی متر شد. پرتابهای سوم و چهارمش خطا بود. پرتاب پنجم او ۶۴ متر و ۶۰ سانتی متر بیشتر نبود، اما در پرتاب آخر با رکورد ۶۶ متر و ۷۳ سانتی متر گوی سبقت را از حریفان ربود و در صدر ایستاد.

پرتابهای حدادی در ورزشگاه المپیک رم به شرح زیر بود:

۱-۶۵.۰۱ متر

۲-۶۴.۹۵ متر

۳ - خطا

۴ - خطا

۵-۶۴.۶۰ متر

۶-۶۶.۷۳ متر

حدادی با این عنوان چهار امتیاز دیگر به امتیازهایش در سری رقابتهای لیگ الماس اضافه کرد تا در این بخش نیز بالاتر از همه حریفانش یکه تاز باشد.

بنابر قوانین سری رقابتهای لیگ الماس، در پایان چهارده مرحله این رقابتها، ورزشکاری که بیشترین امتیاز را در مواد رقابتی خود داشته باشد، به جایزه ارزشمند این رقابتها که الماسی گرانبها است دست پیدا می کند. البته رسیدن به این جایزه ویژه نیازمند رعایت برخی موارد دیگر نیز است. لازم به ذکر است که رقابتهای پرتاب دیسک در هر چهارده مرحله این رقابتها برگزار نمی شود.

اما در مسابقه شب گذشته که در حضور بیش از ۵۰ هزار تماشاگر برگزار شد، پس از حدادی، ویرجیلیوس الکنا از لیتوانی قرار گرفت. الکنا دارنده دو مدال طلای المپیک، دو مدال طلای جهان، دو مدال نقره جهان و یک مدال برنز المپیک است. او در این پیکار با پرتاب ۶۶ متر و ۳۱ سانتی متر دوم شد.

گرد کانتر از استونی که یک مدال طلای المپیک و یک مدال طلا، دو نقره و یک برنز جهان را در کارنامه خود دارد، با حد نصاب ۶۵ متر و ۳۶ سانتی متر در مکان سوم ایستاد.

البته گویا رابرت هارتینگ، اصلی ترین رقیب حدادی به علت مصدومیت از حضور در مسابقه رم کنار کشید.

دور بعدی رقابتهای پرتاب دیسک از سری مسابقات لیگ الماس در نیویورک خواهد بود که مشخص نیست حدادی در آن حضور خواهد یافت یا خیر.

رکورددار پرتاب دیسک آسیا که خود را برای حضور قدرتمند در بازیهای المپیک لندن آماده می کند، سال گذشته در رقابتهای جهانی به مدال برنز دست یافته بود.

این چهارمین مسابقه احسان حدادی در فصل جاری محسوب می شد. او در فصل 2012 برای نخستین بار در شیراز مسابقه داد، سپس در نخستین دوره رقابتهای لیگ الماس در دوحه قطر حاضر شد. پس از آن در مسابقه های جایزه بزرگ پرتابها در هاله آلمان شرکت کرد و رقابتهای رم چهارمین مسابقه حدادی در فصل جاری بود.