به گزارش افکارنیوز به نقل از فارس، از اوایل دهه ۱۳۸۰ که نمایندگان قم در مسابقات لیگ برتر فوتسال باشگاههای کشور جام خلیج فارس حضور دارند تا کنون هفت چهره شاخص به عنوان سرمربی روی نیمکت این تیم نشستهاند و اکنون صبا منتظر هشتمین مربی تاریخ حضور خود در رقابتهای لیگ برتر فوتسال باشگاههای کشور است.

حسین شمس، سید حسین حسینی، صادق ورمزیار، سید مهدی ابطحی، رضا کردی، امیر شمسایی و سید مهدی غیاثی در طول این سال‌ها و ادوار مختلف لیگ برتر شاخص ترین مربیانی هستند که نماینده فوتسال قم در لیگ برتر را هدایت کرده‌اند.

موفق‌ترین مربیان در فوتسال قم تا این فصل لیگ برتر کشور، حسین شمس و سید مهدی ابطحی در لیگ‌های ششم و دهم بوده‌اند که با تیم فوتسال ارم کیش قم به مقام دوم و عنوان نایب قهرمانی مسابقات لیگ برتر فوتسال باشگاه‌های کشور دست پیدا کرده‌اند.

البته در ادوار ۱۳ دوره‌ای مسابقات لیگ برتر فوتسال باشگاه‌های کشور، تیم فوتسال ارم کیش قم موفق به کسب دو عنوان سومی و چهارمی لیگ برتر نیز شده است اما بعد از آن بهترین موفقیت را به صورت مشترک سید مهدی غیاثی و حسین گنجیان به دست آورده‌اند که در سیزدهمین دوره مسابقات لیگ برتر فوتسال باشگاه‌های کشور توانستند با کسب رتبه ششم دیگر مربیان موفق تاریخ فعالیت نماینده قم در لیگ برتر کشور لقب بگیرند.

در حالی که نماینده قم در ۱۳ دوره گذشته رقابت‌های لیگ برتر با نام‌های مختلفی از جمله، سهیل، فراز، ارم کیش، تربیت بدنی، کیش ایر و صبا در مسابقات حضور یافته است، تیم ارم کیش قم در سال ۱۳۸۶ با حسین شمس بعد از تیم تام ایران‌خودرو تهران موفق به کسب عنوان نایب قهرمانی ششمین دوره بازی‌های لیگ برتر فوتسال باشگاه‌های کشور شد.

این در حالی است که این عنوان سه سال بعد نیز تکرار شد و طی آن تیم فوتسال ارم کیش قم با سرمربیگری سید مهدی ابطحی تا آخرین هفته‌ها یکی از مدعیان کسب عنوان قهرمانی بود اما در نهایت بعد از تیم فولاد ماهان سپاهان اصفهان به مقام نایب قهرمانی بسنده کرد.

اکنون مسابقات چهاردهمین دوره لیگ برتر فوتسال باشگاه‌های کشور برای نماینده فوتسال استان قم در راه است و در این راه مسئولان اداره کل ورزش و جوانان و هیئت فوتبال استان قم ابتدا باید تکلیف این تیم را مشخص کنند که آیا با حمایت مجدد باشگاه صبا در لیگ برتر حضور می یابد یا اینکه حامی دیگری خواهد داشت و بعد با وسواس و حواس جمع بهترین مربی را برای قرار گرفتن در راس کادر فنی این تیم در لیگ چهاردهم انتخاب کنند.

بعد از پایان کار صبای قم در لیگ سیزدهم که با کسب مقام ششم همراه بود، اکنون صحبت از چند گزینه و احتمال پیوستن آن‌ها به تیم فوتسال صبای قم وجود دارد که این مربیان چهره‌هایی نظیر امیر شمسایی، صادق ورمزیار، سید مهدی ابطحی و حسین گنجیان سرمربی فصل گذشته صبا در نیم فصل دوم لیگ برتر فوتسال باشگاه‌های کشور هستند.

به هر حال باید منتظر ماند و دید که کدام مربی در آستانه کمتر از دو ماه تا آغاز فصل جدید لیگ برتر فوتسال باشگاههای کشور میتواند با مسئولان اداره کل ورزش و جوانان، هیئت فوتبال و باشگاه صبای قم به توافق رسیده و سکاندار صبای قم در لیگ چهاردهم فوتسال باشگاههای کشور باشد.