به گزارش افکارنیوز به نقل از فارس، شبکه خبر امروز در مورد استعفای علی فتحالله زاده مدیرعامل باشگاه استقلال به بحث و بررسی پرداخت و در همین زمینه رسولینژاد رئیس هیئت مدیره این باشگاه را روی خط تلفنی برنامه آورد تا وی در خصوص این استعفا صحبتهای لازم را مطرح کند.

رسولی نژاد در ابتدا با بیان اینکه از شنیدن این خبر در رسانه‌های مختلف تعجب کردم اظهار داشت: آخرین بار ساعت ۱۴.۳۰ دیروز با فتح‌الله‌ زاده صحبت کرده و طبق درخواست وی قرار شد روز سه‌شنبه در مورد وضعیت قرارداد بازیکنان جلسه ۳ نفره‌ای را با سرمربی تیم برگزار کنیم اما ساعت ۱۶ و یک ساعت و نیم پس از تماس فتح‌الله زاده، از یک خبرگزاری با من تماس گرفته و بحثاستعفای مدیرعامل را مطرح کردند.

وی با بیان اینکه در آخرین جلسه هیئت مدیره به فتح‌الله زاده به عنوان مدیرعامل در امور اجرایی و به قلعه‌نویی در امور فنی تیم اختیار تام دادیم ادامه داد: چندین جلسه ۳ نفره را به همراه فتح‌الله زاده و قلعه‌نویی برگزار کرده که انصافا در آن هیچ اختلاف و کدورتی نبود و حتی چهارشنبه گذشته در دفتر امیدوار رضایی به همراه مدیرعامل و نجف‌نژاد جلسه خوبی را برگزار کردیم. مورد خاصی نبود که بخواهد باعثاین استعفا شود و من از این بابت حیرت‌زده هستم. فتح‌الله زاده حتی تلفنش را جواب نمی‌دهد تا در این مورد با هم صحبتی داشته باشیم.

در ادامه این گفت‌وگو مجری برنامه از این استعفا به عنوان یک استعفای تاکتیکی یاد کرده و از رسولی‌نژاد پرسید شاید بودجه کافی در اختیار مدیرعامل قرار نگرفته است که وی در پاسخ گفت: ابتدا باید بگویم که طبق اساسنامه مدیرعامل باید استعفایش را به رئیس هیئت مدیره تقدیم کند اما من اطلاعی از او ندارم و حتی دفتر وزیر هم از این موضوع مطلع نیست و مشخص نیست که متن استعفا به کجا رفته است. به نظر می‌رسد قبل از اینکه این استعفا به دست ما برسد توسط یک خبرگزاری منتشر شده باشد.

وی افزود: اگر اختلاف‌نظری هم باشد باید در جلسات ۳ نفره‌ای که داشتیم مطرح می‌شد. حتی قرار شد جلسات هیئت مدیره را به خاطر دوری از حاشیه‌ها ۳ هفته یک‌بار برگزار کنیم تا در خصوص مشکلات و ایرادات در جلسات ۳ نفره و خصوصی‌ای که بین من، فتح‌الله زاده و قلعه‌نویی بود باید صحبت‌ها عنوان شود. ما در این زمینه به فتح‌الله‌ زاده اختیار تام داده بودیم.

رئیس هیئت مدیره باشگاه استقلال در خصوص بودجه دریافتی این باشگاه گفت: این موضوع تنها وظیفه هیئت مدیره نیست و مدیرعامل هم باید اقدامات را انجام دهد، همان‌طور که در پرسپولیس امروز رویانیان به تنهایی منابع مالی را تامین می‌کند. در حال حاضر هیئت مدیره با جدیت تلاش می‌کند تا با یک برنامه‌ریزی قوی بتوانیم تیمی را در حد نام استقلال ببندیم.

وی یادآور شد: یک مقدار از این بودجه توسط وزارت ورزش پرداخت می‌شود که هنوز مقدار آن به ما ابلاغ نشده است ضمن اینکه اصلا در این چند روز بحثی در مورد بودجه مطرح نشد و فقط قرار بود سرمربی اسامی بازیکنان مدنظر را به مدیرعامل تیم داده و او هم برای اقدامات لازم این اسامی را به یکی از معاونان بدهد. ما حتی با چند بازیکن قرارداد‌هایشان را تمدید کردیم در ادامه منتظر بازگشت ملی‌پوشان از ازبکستان هستیم. همچنین قرار است برای پیوستن بازیکنان مدنظر نیز پیگیری‌ها را انجام دهیم و به نظر در این مورد مشکل بودجه‌ای نداریم.

رسولی‌نژاد با بیان اینکه هیئت مدیره کاملا متحد و هماهنگ است در این مورد گفت: تنها یکی از اعضای هیئت مدیره که دلایلش برای ما مشخص نیست و نمی‌خواهم از وی اسمی بیاورم مصاحبه کرده و حرفهایی را می‌زند. البته این برادر عزیز که استعفا کرده در جلسات نیز جزو موافقین قلعه‌نویی بود و من به این خاطر از صحبت‌هایش تعجب می‌کنم. این رفتار درست و حرفه‌ای نیست و اصولا در شان عضو هیئت مدیره نخواهد بود.

رئیس هیئت مدیره باشگاه استقلال تاکید کرد: مجموعه هیئت مدیره منسجم و متحد است ضمن اینکه مشکل مالی نداریم و می‌خواهیم تیمی قوی‌تر از فصل گذشته را تدارک ببینیم. در همین راستا ۸۰ درصد بازیکنان فعلی موردنیاز سرمربی هستند و ما برای تقویت استقلال به وی اختیار تام دادیم.

وی در پایان گفت: تمام این موارد در آخرین جلسه صورتجلسه شد و دیگر نمیدانم ما باید چه کاری انجام میدادیم اما بعضی از رسانهها نگاهشان دور از انصاف است.