به گزارش افکارنیوز به نقل از ايسنا، تيم ملي فوتبال ايران در نخستين ديدار خود در مرحلهي نهايي مقدماتي جام جهاني ۲۰۱۴ برزيل در تاشكند به مصاف ازبكستان رفت كه اين ديدار با تساوي بدون گل در حال پيگيري است.

* در حالی که نیشی‌مورا پس از روشن ایرماتف یکی از بهترین داوران آسیاست، تماشاگران ازبک در نیمه‌ی نخست اعتراض زیادی به قضاوت او داشتند و در مقابل هر سوت او موضع می‌گرفتند. * خبرنگاران ازبکستانی که بیشتر جایگاه خبرنگاران را اشغال کرده‌ بودند، از غیبت هادی عقیلی یکی از سه نامزدهای نهایی دریافت عنوان بهترین بازیکن سال آسیا متعجب شده بودند و از خبرنگاران ایرانی دلیل غیبت او را می‌پرسیدند.

* در نیمه نخست کارلوس کی‌روش بدون کوچکترین واکنشی در کنار نیمکت ایرانی ایستاده بود و تنها بازی را تماشا می‌کرد.

*زمین چمن ورزشگاه شرایط مناسبی ندارد و بازیکنان مدام روی زمین سر می‌خورند.

* پرشدن ظرفیت ورزشگاه باعثشده بود تعدادی از هواداران ازبکی از پشت فنس‌های بخش جنوبی استادیوم بازی را تماشا کنند اما پلیس ازبکستان با آنها سختگیرانه برخورد کرد.

* تعدادی از تماشاگران ازبکستانی تی‌شرتهایی را بر تن دارد که نمادهای جام جهانی برزیل رو آن چاپ شده و به زبان ازبکینوشته شده " ما به جام جهانی می‌رویم "

* پس از اینکه رحمتی چندین موقعیت را از ازبک‌ها گرفت گزارشگر رادیو ازبکستان مهدی رحمتی را ستاره میدان در نیمه نخست نامید. او همچنین بارها به نیمکت نشینی هادی عقیلی و اشکان دژاگه اشاره کرد.

** نیمه دوم

* از ابتدای نیمه دوم کریم انصاری‌فر، هادی عقیلی محمدرضا خلعتبری و مهرداد پولادی شروع به گرم کردن کردند.

* هر زمان که علی کریمی صاحب توپ می‌شد صدای تماشاگران پرسرو صدای ازبکی کمتر به گوش می‌رسید.

* گزارشگر رادیو مشعل ازبکستان بین دو نیمه داز خبرنگار ایسنا درباره وضعیت مهدی رحمتی پرسید. جالب اینکه او در جریان ریز اخبار فوتبال ایران بود و می‌دانست که احتمال ماندن مهدی رحمتی در استقلال با توجه به تغییرات بسیار کم است!

* شرایط رسانه‌های در ورزشگاه جار چندان مناسب نبود و خبرنگاران دسترسی مناسبی به اینترنت نداشتند.

* تماشاگران ازبکستانی به صحنه‌ای که سید جلال حسینی مانع از فروپاشی دروازه شد، اعتراض کردند و معتقد بودند توپ ازخط عبور کرده است.

* كيروش در دقايق پاياني بازي با دقت كار را از كنار زمين دنبال ميكرد و در يك صحنه به قضاوت نيشيمورا شديدا معترض بود.