تیم ملی هلند در شبی عجیب برتری با دو گل مقابل مونته نگرو را از دست داده و با قبول تساوی در این دیدار، شانس صعود مستقیم به جام جهانی پیش از بازی برابر نروژ را از دست داد. ویرژیل فن دایک ، مدافع میانی تیم ملی هلند در پایان این دیدار بسیار عصبانی بوده و مدعی شد پست هافبک دفاعی خوب تحت پوشش قرار نگرفته است. البته او در پاسخ به سوالی در مورد متهم کردن فرانکی دی یونگ که در این پست بازی می کند، مدعی شد دیگر بازیکنان نیز می توانند این منطقه را پوشش بدهند.

ویرژیل فن دایک گفت: "من نمی دانم در مورد این دیدار چه بگویم و اتفاقی باور نکردنی رخ داد. ما در نیمه دوم مسابقه مقابل مونته نگرو افتضاح بازی کردیم. ما همیشه علاقه داریم به سمت دروازه حریف حمله کرده و موفق به گلزنی هم بشویم، اما یک تیم باید به فکر امور دفاعی نیز باشد. زمانی برای حملات تیم حریف فضا ایجاد می شود که سازماندهی درستی نداشته باشیم و فقط می توان بگویم که این عملکرد افتضاح بود.

عصبانیت شدید فن دایک از ستاره بارسلونا

وقتی توپ را در اختیار داریم، فکر می‌کنم همیشه باید پست هافبک دفاعی را اشغال کرده و این منطقه در اختیار ما باشد. اما در دیدار مقابل مونته نگرو فضاهایی در آن منقطه برای حریف ایجاد شده بود و گاهی اوقات باید این مشکل با ارائه سبک بازی حرفه ای حل کرد.

حمله به فرانکی دی یونگ، هافبک دفاعی تیم ملی هلند؟ خیر، هر بازیکنی می‌تواند آن موقعیت را در طول مسابقه پوشش دهد."