ولنتینو روسی امروز آخرین مسابقه دوران حرفه‌ای خود در رقابت های موتوجی‌پی را انجام داد و از این رشته برای همیشه خداحافظی کرد. روسی کار خود را امروز با کسب مقام دهم در مسابقات والنسیا به پایان رساند و البته با حضور رونالدو ، ستاره سابق فوتبال برزیل در محل برگزاری مسابقات مواجه شد.

البته سابقه دوستی ولنتینو روسی که بیش از 20 سال پیش باز می گردد. ولنتینو روسی طرفدار متعصب باشگاه اینتر بوده و همیشه علاقه خود را به این باشگاه نشان داده است. در سل 1999 و در سال هایی که نراتزوری موفق به جذب رونالدوی برزیلی شده بود، یک بار ولنتینو روسی به کمپ تمرینی این باشگاه رفته و عکسی به یادگار با بهترین بازیکن جهان در آن سال ها انداخت.

رونالدو در کنار اسطوره در روز خداحافظی اش+ عکس

ولنتینو روسی، اسطوره ایتالیایی تیم یاماها و پرافتخارترین موتورسوار تاریخ بعد از ۲۶ فصل حضور در مسابقات موتورسواری و کسب ۹ عنوان قهرمانی جهان، برای همیشه از رقابت های موتوجی‌پی خداحافظی می‌کند. او تنها موتورسوار حرفه ای تاریخ است که در چهار کلاس مختلف شامل 125 سی سی (یک بار)، 250 سی سی (یک بار)، 500 سی سی (1یک بار و موتوجی پی (شش بار) در  مسابقات قهرمانی جهان موفق به کسب قهرمانی شده است.

حالا و بعد از 22 سال، دوستی بین رونالدو و ولنتینو روسی ادامه یافته و حالا اسطوره فوتبال برزیل و یکی از بهترین بازیکنان تاریخ فوتبال، برای وداع با این ورزشکار پرافتخار راهی شهر والنسیا شده است.

رونالدو در کنار اسطوره در روز خداحافظی اش+ عکس