تیم ملی فوتبال سوریه قعرنشین جدول رده‌بندی گروه A مرحله نهایی انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ در قاره آسیا دو رو دیگر در اردن از ایران میزبانی می‌کند. این تیم ۸ بازیکن خود را در این بازی به دلایل مختلفی در اختیار نخواهد داشت.

نخستین غایب محمد عثمان است که پس از بازی نکردن برابر عراق اردوی تیم ملی فوتبال سوریه را ترک کرد. ایاز عثمان نیز دقایقی پس از ورود به زمین در بازی با عراق آسیب دید و برای ادامه روند درمانی‌اش راهی یونان شد. عمر خربین، مهاجم سوریه به دلیل مشابهی بازی با ایران را از دست داد و نیاز به استراحت حداقل یک هفته‌ای دارد.

علاء الدالی، ماردیک ماردیکیان، عبد الرحمن ویس و عبدالله جینات به دلیل مسائل اداری و مخالفت باشگاهی و همچنین محمد الحلاق به خاطر آسیب‌دیدگی در فهرست تیم ملی فوتبال سوریه برابر ایران قرار نگرفتند.

غیبت ۸ بازیکن اصلی سوریه در بازی با ایرانتیم‌های ملی فوتبال سوریه و ایران از ساعت ۱۹:۳۰ سه شنبه هفته جاری در اردن به مصاف هم می‌روند. در جدول رده‌بندی گروه A مرحله نهایی انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ در قاره آسیا ایران با ۱۳ امتیاز صدرنشین است و سوریه نیز با دو امتیاز رتبه ششم جدول را در اختیار دارد.