مرتضی محصص کارشناس فوتبال درباره بازی تیم ملی فوتبال ایران برابر تیم ملی سوریه اظهار کرد: بازی با تیم ملی سوریه می‌تواند آزمون دشواری برای ما باشد. البته خوشبختانه با نمایش خوبی که از ملی پوشان در نیمه دوم بازی با لبنان مشاهده کردیم این امیدواری وجود دارد تا در بازی با سوریه نتیجه خوبی بگیریم.

او ادامه داد: تیم ما این توانایی را دارد تا تعادل خوبی در طول بازی ایجاد کند. همچنین نباید از یاد برد که تعادل یک کلمه کلیدی است، اما خوشبختانه در تمام خطوط صاحب بازیکنانی هستیم که می‌توانند هماهنگی و ارتباط خوبی در بین خطوط برقرار کنند. ما هم مانند خیلی از تیم‌های بزرگ دنیا مشکلاتی را داریم، اما بازهم در تمامی جهات تیم تحت هدایت اسکوچیچ روند صعودی را در پیش گرفته و به نظرم در بازی با سوریه باید توقع عملکردی خوب از ملی پوشان داشته باشیم.

 بازی با سوریه برای ملی پوشان آزمون دشواری است

محصص گفت: تیم ملی سوریه در بازی با عراق با بدشانسی مساوی کرد آن هم در یک ضربه پنالتی که به سود عراق از طرف داور اعلام شدو با همه تفاسیر در مقابل سوریه کار سختی در پیش خواهیم داشت، اما امیدوارم نتیجه دلخواه خودمان را در خانه حریف بگیریم. به هر جهت با بردی که در دیدار با لبنان از سوی ملی پوشان به دست آمد اکنون آن‌ها از لحاظ روحی و روانی در وضعیت مطلوبی قرار دارند تا در دیدار با سوریه هم امیدوار به کسب ۳ امتیاز باشیم، تا به حضور در جام جهانی خودمان را نزدیکتر کنیم.