جواد نکونام ، سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان در حاشیه تمرین عصر امروز این تیم در جمع خبرنگاران اظهار کرد: سعی کردیم تمرینات را به صورت ۴ روز و به شکل اردویی برگزار کنیم و یک دیدار دوستانه هم با نفت آبادان انجام دادیم تا تیم را به شکل مد نظرمان برگردانیم. بازی خوبی بود، چون از نظر روحی و روانی بازیکنان را بررسی کردیم.

نکونام گفت: با توجه به شرایط رخ داده، باید تیم را از نظر روحی و روانی ریکاوری کنیم. نقطه قوت تیم ما کار بدنی بود و همیشه خوب تمرین کردن برای ما اولویت داشت، اما حالا کمی زمان می‌خواهیم. شاید یکی دو هفته اول فشار تمرینات کمی برای بازیکنان زیاد باشد، اما کم کم مسائل برطرف خواهند شد. ۲-۳ هفته نیاز به زمان داریم. مطمئنا با اضافه شدن مربی اسپانیایی، تیم فولاد به شرایط خوب برخواهد گشت.

اظهارات نکونام پس از بازگشت به فولاد

نکونام در خصوص مصدومان تیمش گفت: محمدرضا عباسی و درخشان مهر در ابتدای فصل مصدوم بودند و تازه به تیم اضافه شده اند؛ از نظر بدنی در وضعیت خوبی نیستند. تمام تلاش ما این است که بقیه بازیکنان در شرایط مسابقه قرار بگیرند.

نکونام درباره قوانین جدیدی که در باشگاه فولاد خوزستان وضع کرده است، گفت: این قوانین در هر تیمی که بروم وجود دارند. بازیکن باید رفتار و عملکرد حرفه‌ای داشته باشد. با توجه به قراردادی که بازیکنان با باشگاه می‌بندند باید در چارچوب اخلاقی که تیم برای آن‌ها تعریف می‌کند قرار بگیرند.

نکونام درباره جدایی خود از این تیم و بازگشت مجدد گفت: دوست ندارم در مورد گذشته صحبت کنم. قطعا بحث من مالی نبود و در این سال‌ها اصلا مباحث مالی وجود نداشته اند. مباحث مالی اولویت بعدی بود، اما ممکن است شیطنت‌هایی در این زمینه بشود. من به خاطر هواداران فولاد می‌گویم که بدانند بین من و فولاد بحث مالی وجود نداشت. اتفاقی رخ داد که زیاد به آن نپردازم، بهتر است؛ اما قطعا خیریتی در آن وجود داشته است.

نکونام تصریح کرد: مهم این است که الان کجا قرار داریم و امیدوارم به موفقیت برسیم. قطعا اگر از ابتدای فصل بودم با توجه به شناختی که از تیم از نظر بدنی داشتم، می‌توانستیم وضعیت فولاد را بهبود ببخشیم. من صحبت فنی ندارم و همه مربیان برایم قابل احترام هستند؛ اما اگر از ابتدا از نظر بدنی کنار تیم حضور داشتم، وضعیت فرق می‌کرد. مسائل بدنی در فوتبال روز دنیا خیلی مهم هستند و به خاطر همین سعی می‌کنم بهترین نفرات را در کنار خودم داشته باشم که از نظر بدنی و ریکاوری به تیم کمک کنند.

وی خاطرنشان کرد: یکی از نفراتی که سال گذشته کنار ما بود در رئال مادرید کار می‌کند. این فرد سال گذشته در سایه کنار تیم ما بود و به ما کمک کرد. نکته دیگر این است که پارسال هواداران وقتی صبر و حمایت کردند، تیم ما موفق شد و مطمئنا اگر این شرایط امسال وجود داشته باشد آخر فصل رتبه خوبی کسب خواهیم کرد.

سرمربی فولاد در پاسخ به این سوال که چقدر با تیمش به قهرمانی فکر می‌کند، گفت: من همیشه فرد جاه طلبی بوده ام و دوست دارم به موفقیت برسم. با بودن سپاهان، استقلال و پرسپولیس و تیم‌هایی که خیلی زود شروع کرده اند، شرایط ما کاملا نابرابر است. سال گذشته هم این تیم را قهرمان جام حذفی کردیم، اما حدود ۲ ماه و نیم بدنسازی کرده بودیم. قطعا نیم فصل اول خیلی سختی را خواهیم داشت؛ چون شرایط بدنی بازیکنان ایده آل من نیست. در این راه مصدومانی خواهیم داشت، اما در نیم فصل دوم برنامه‌های خوبی داریم و تیمی خواهیم داشت که هم در آسیا و لیگ و هم در جام حذفی بهترین عملکرد را داشته باشد. بازیکنان ما باید بدانند هیچ نامی بزرگ‌تر از هواداران و باشگاه فولاد نیست.