استقلال تهران در چارچوب مسابقات هفته سیزدهم لیگ برتر از ساعت ۱۵ امروز در ورزشگاه امام خمینی (ره) به مصاف تیم آلومینیوم اراک   خواهد رفت. 

آلومینیوم اراک تا هفته پیش مانند استقلال شکست ناپذیر بود اما شکست سه بر یک برابر صنعت نفت در آبادان به رکورد تیم رسول خطیبی پایان داد. آلومینیوم اکنون با کسب پنج پیروزی و شش تساوی با کسب ۲۱ امتیاز اکنون در رتبه چهارم جدول رده بندی جای دارد.

تیم استقلال اکنون تنها تیم لیگ برتر است که شکستی را متحمل نشده است. شاگردان فرهاد مجیدی با هشت پیروزی و چهار تساوی با ۲۸ امتیاز در صدر جدول رده بندی جای دارند و پرسپولیس ۲۵ امتیازی نزدیک‌ترین تعقیب کننده آنها در رده دوم است. 

استقلال پس از پنج تساوی پیاپی، با احتساب بازی جام حذفی مقابل نود ارومیه، طی پنج بازی پیاپی به پیروزی دست پیدا کرده است و در لیگ ۱۷ گل به ثمر رسانده و تنها دو گل دریافت کرده که استحکام دفاعی بالای تیم مجیدی را نشان می‌دهد.

غایبان استقلال در سفر به اراک

استقلال در این مسابقه تنها محمدحسین مرادمند را به دلیل محرومیت در اختیار ندارد و همینطور وریا غفوری، رشید مظاهری، محمدرضا آزادی و متین کریم زاده هم در لیست مسابقه جای نگرفتند.

سیدحسین حسینی در مسابقه قبلی هم در بسته نگه داشتن دروازه‌اش موفق بود و او به احتمال بسیار زیادی سنگربان اول آبی پوشان در بازی خارج از خانه خواهد بود. در خط دفاعی عارف آغاسی برای سومین بازی فیکس خواهد بود و در کنار محمد دانشگر و سیاوش یزدانی بازی خواهد کرد.

به غیر از این یک تغییر بعید به نظر می‌رسد که در این بازی حساس مجیدی در ترکیب برنده تغییر زیادی ایجاد کند. در خط میانی مهدی مهدی پور، زبیرنیک نفس، جعفر سلمانی، امیرحسین حسین زاده و کوین یامگا بازیکنان مورد نظر مجیدی خواهند بود و آرمان رمضانی و رودی ژستد هم مانند بازی گذشته در دسترس خواهند بود.

بدین ترتیب ترکیب احتمالی استقلال برابر آلومینیوم اراک به شرح زیر خواهد بود:

سیدحسین حسینی، عارف آغاسی، محمد دانشگر، سیاوش یزدانی، مهدی مهدی پور، جعفر سلمانی، زبیر نیک‌نفس، امیرحسین حسین زاده، کوین یامگا، رودی ژستد و آرمان رمضانی.