علی مرادی رئیس فدراسیون وزنه‌برداری در بیانیه‌ای با اشاره به تمکین خود از دستور وزارت ورزش و جوانان و تبعیت از قانون منع به کارگیری بازنشستگان نوشت: با وجود آنکه وزارت می‌توانست برحسب بندهای قانونی، مهلت خدمت من را در فدراسیون برای ۲ سال دیگر تمدید کند این کار را انجام نداد و من نیز ضمن تمکین و احترام به تصمیم اتخاذ شده این تصمیم را می‌پذیرم.

در بیانیه رییس فدراسیون وزنه‌برداری با اشاره به سال های حضور وی در این رشته آمده است؛ پس از پایان دوران ورزش قهرمانی در لباس ملی پوش رشته وزنه‌برداری که اواسط دهه ۶۰ خورشیدی رخ داد، بنابر وظیفه‌ای که بردوشم نهاده شد و در برهه‌ای حساس و سرنوشت ساز، سکان هدایت فدراسیون وزنه برداری به اینجانب سپرده شد. در طول ۳۳ سال گذشته ، چه در بعد مسوولیت های داخلی و چه در مجامع آسیایی و جهانی،‌ آنچه به عنوان اصل نخست مدنظرم قرار داشت،‌ خدمت صادقانه به علاقمندان این رشته پرزحمت بود چرا که خود سالها با مشکلات و دغدغه های مرسوم وزنه برداران آشنا بودم.

وزنه‌برداری را با نایب قهرمانی جهان تحویل می‌دهم

آغاز فعالیتهای مدیریتی آن هم در دهه شصت که امکانات و اعتبارات بسیار محدود بود، سختی های خاص خود را به همراه داشت و در چنین شرایطی، طراحی و اجرای برنامه های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت کار چندان آسانی نبود اما به فضل پروردگار و همراهی و همکاری اهالی زحمتکش خانواده وزنه‌برداری، با تلاش شبانه روزی و حرکتی همه جانبه، در نهایت ماحصل کار گروهی مشمول برکتی شد که در مسابقات المپیک، رقابتهای جهانی، باشگاهی و پیکارهای رده های سنی پایه نمود عینی پیدا کرد.

طی این مسیر طولانی و سی و چند ساله با فراز و نشیب های فراوانی همراه بود که امروز درصدد بازگویی آنها نیستم اما امروز بسیار خرسندم که در پایان دوران مسوولیتم، آرزوهای مهمی چون فعال شدن وزنه برداری در بخش بانوان به یک واقعیت تبدیل شده و ایضا نسل جدیدی در حال خودنمائی است که در صورت توجه درست و هدایت صحیح، می تواند تا حداقل یک دهه افتخار آفرینی های جوانان برومند ایرانی در صحنه های بین المللی را تضمین کند.

امروز مسوولیت حساس ریاست فدراسیون وزنه برداری را در حالی به جانشین خود واگذار می کنم که تیم ملی بزرگسالان مردان ایران اخیرا  نائب قهرمان جهان شده و زنان ایرانی هم به رتبه ارزنده ششمی جهان نائل آمده اند. دختران نوجوان ایرانی هم برسکوی سوم جهان تکیه زده اند و در رده پسران جوان و نوجوان هم عناوین ارزنده بین المللی حاصل آمده است. اینها همه به آن معنا است که درصورت توجه به سرمایه های موجود و ظرفیت های انکارناپذیر ایجاد شده، می توان سال‌های سال از رشته وزنه برداری انتظار تداوم افتخار آفرینی ها و شاد کردن دل مردم ورزش دوست کشورمان را داشت.

حالا وقت آن رسیده که این امانت گرانمایه و البته خطیر را به دیگری بسپارم؛ امانتی که برای حفظ و صیانت از ارزشها و شأن و منزلت آن، خون دلها خورده ام و آن را شبیه یک فرزند پاس داشته ام.

در چنین شرایطی قصد گله گزاری و شکایت از ناملایمات، کاستی ها، بی توجهی ها و بعضا" عدم حمایتهای کافی و وافی در برهه های مختلف زمانی ندارم و ترجیح می‌دهم به جای حرف زدن از نقائص و مشکلات،‌ آرزوی توفیق برای جامعه وزنه برداری ایران کنم و این نوید را بدهم که این رشته ورزشی جذاب و مدال آور ،‌ در بستری پاک و علمی ان شاء ا... همچنان خبررسان شادی ها و موفقیت های جوانان ایرانی خواهد بود. 

از نقطه نظر حضور در مجامع بین المللی نیز با توجه به رایزنی های صورت گرفته و تمهیدات اندیشیده شده، امکان احراز کرسی های تعیین کننده فدراسیون جهانی وزنه برداری برای اینجانب و دیگر نمایندگان ایران فراهم شده بود تا در انتخابات پیش رو ، شاهد حضور پررنگ کشورمان در پست های کلیدی و تصمیم ساز بین المللی باشیم اما تعویق انتخابات از یک طرف به همراه فراغت اینجانب از مسوولیت ریاست فدراسیون وزنه برداری ایران ، قطعا" شرایط را به گونه دیگری رقم خواهد زد. با این حال انتظار دارم تفکر و اندیشه نقش آفرینی تعیین کننده ایرانی ها در مجامع و مسندهای معتبر آسیایی و جهانی، همچنان با قوت و تدبیر دنبال شود تا از این حیث نیز پشتوانه های پرنفوذی داشته باشیم.

در پایان عرایضم، ضمن گردن نهادن به آنچه مقدر است، اعلام می دارم برای سربلندی رشته وزنه برداری، کما فی السابق از هیچ کوشش و تلاشی فروگذار نخواهم کرد چرا که خود را یکی از فرزندان این خانواده می دانم و تا زنده هستم،‌ دل در گرو اعتلای بیش از پیش آن دارم.