شجاع خلیل زاده بازیکن تیم ملی فوتبال ایران درباره وضعیت خود اظهار داشت: این روزها از آمادگی مطلوبی برخوردارم و از لحاظ بدنی مشکلی ندارم. البته ناگفته نماند چندی قبل، با درد شدید بازی می کردم که همزمان با تعطیلی یک ماهه لیگ قطر تصمیم گرفتم جراحی کنم و الان هیچ مشکلی ندارم و به لطف خدا از هر لحاظ آماده هستم.

خلیل زاده در ادامه در رابطه با تیم ملی و بازی با عراق ادامه داد: خدا را شکر می کنم که این روزها وضعیت تیم ملی خوب است و ما با پیروزی مقابل عراق به جام جهانی صعود خواهیم کرد و جا دارد از حمایت های بی دریغ فدراسیون فوتبال در این مقطع کمال تشکر کنم. ما بدون شک برای برد به میدان می رویم و می خواهیم سریع‌ترین صعود به جام جهانی را در آسیا رقم بزنیم و دل مردم عزیز ایران را شاد کنیم. اگر این اتفاق رخ دهد، این افتخار برای همه مردم ایران است. نمی دانم بازی با عراق با حضور تماشاگران خواهد بود یا خیر؟ اما ای کاش شرایط به‌گونه‌ای باشد که هواداران فوتبال اعم از خانم‌ها و آقایان در ورزشگاه حاضر شوند و بازی تیم ملی را از نزدیک تماشا کنند و همه با هم صعود به جام جهانی را جشن بگیریم.

آماده جشن صعود تیم ملی به جام جهانی هستیم

بازیکن تیم ملی فوتبال کشورمان در ادامه گفت: از روزی که عزیزی خادم رییس فدراسیون فوتبال شدند، حمایت‌ها از تیم ملی نسبت به گذشته بهتر شد. البته این تیم ملی نیاز به کمک و تلاش‌های عزیزان دارد. باید قبول کنیم فوتبال ما در بحث باشگاهی شرایط خوبی ندارد و باید به تیم ملی کمک شود. از نمایندگان مجلس گرفته تا دولت‌مردان نیاز است به تیم ملی توجه ویژه داشته باشند؛ زیرا تیم ملی فوتبال یک کشور سمبل ورزش آن کشور است و همه دنیا به تیم ملی فوتبال نگاه دیگری دارند. رفتن به جام جهانی اتفاق بزرگی است و نباید بازیکنان و کادر فنی تیم ملی فوتبال، دغدغه داشته باشند. داشتن مشکلات مالی برای تیم ملی فوتبال کشوری مانند ایران زیبنده نیست و امیدوارم تیم ملی در راه آماده‌سازی و صعود به جام جهانی مشکلات این چنینی نداشته باشد.

شجاع خلیل زاده در رابطه با احتمال صعود از گروه ایران در جام جهانی هم گفت: ما آماده برگزاری جشن صعود به جام جهانی هستیم. از همین حالا هم به صعود از مرحله گروهی فکر می کنیم. البته این اتفاق نیازمند اردوهای منظم و کمپ‌های حرفه‌ای است. حضور موفق در یک تورنمنت نیاز به فاکتورهای گوناگونی دارد؛ از بازی‌های تدارکاتی متناسب با شرایط تیم و گروه‌بندی احتمالی تا امکانات زیرساختی و حمایت‌های مناسب که قاعدتا مجموعه این فاکتورها متضمن نتیجه گیری مطلوب است. صعود از مرحله گروهی جام جهانی کار سختی است که به امید خدا و تلاش همه عزیزان امکان پذیر است.

وی در رابطه با وضعیت و حضور دوباره مهدی طارمی اعتقاد داشت: به نظر من مهدی طارمی یکی از بهترین مهاجمان فوتبال آسیاست و دارای توانایی های بسیاری است و می تواند به تیم ملی کمک کند. خیلی خوشحال هستم که او را باز هم در کنار تیم ملی می بینم و از سرمربی تیم ملی تشکر می کنم که طارمی را دوباره به تیم ملی دعوت کرده است. تیم ملی به بازیکنانی مانند طارمی نیاز دارد و طارمی هم می تواند کمک حال تیم ملی باشد و من از این اتفاق خوشحال هستم.