به گزارش افکارنیوز به نقل از فارس، علی فتحاللهزاده که این روزها درگیر فصل نقل و انتقالات است در خصوص آخرین وضعیت نقل و انتقالات این باشگاه صحبتهایی را انجام داد که متن آن را در زیر میخوانید.

فارس: پرسپولیسی‌ها با جذب نفرات جدید کری خوانی را برای شما آغاز کرده‌اند.

ما که کارهایمان را انجام دادیم و از ۷ نفری که قلعه‌نویی می‌خواست ۶ نفر را به خدمت گرفتیم. خوشبختانه اسیر جو و شانتاژ نشدیم و با دید فنی که قلعه‌نویی داشت با بازیکنان مدنظر وارد مذاکره شدیم. فقط مانده بازیکنان خارجی که در جذب آنها باید دقت کنیم.

فارس: رسما با چه بازیکنانی قرارداد بستید؟

میثم بائو، هاشم بیک‌زاده، قاسم دهنوی، امین منوچهری و سیاوش اکبرپور نفراتی هستند که با ما قرارداد امضا کردند. امیرحسین صادقی و کریم انصاری‌فرد روز یکشنبه با ما توافق نهایی خواهند کردو قرارداد می‌بندند.

فارس: انصاری‌فرد مشتریان زیادی دارد، آیا واقعا او استقلالی شده است؟

از نظر من او بالای ۹۰ درصد استقلالی است. انصاری‌فرد کسی است که روی حرفش می‌ماند. ما امسال خوب و منطقی وارد یارگیری شدیم و بازیکنانی مثل میداودی، عمران‌زاده و برهانی بازیکنان آزاد بودند که با آنها تمدید کردیم. یادتان باشد که تمدید کردن با بازیکنان آزاد کار راحتی نیست.

فارس: ماجرای طلب ۸۸۰ میلیونی هنکه چیست؟

مگر ما چقدر با هنکه قرارداد بسته بودیم که حالا این رقم را به او بدهکار باشیم. آنهایی که این مطلب را نوشتند اطلاع دقیقی نداشتند و باید در خصوص این مطالب‌شان پاسخگو باشند. کل قرارداد هنکه یک سوم عدد منتشر شده نیست. ۵۰ هزار یورو از طلب ایشان باقی مانده که این مبلغ را نگه داشتیم تا مفاد قراردادش را ریز به ریز چک کنیم و با او تسویه حساب انجام دهیم.

فارس: گمالوویچ چطور؟ ظاهرا استقلال به خاطر او با دردسر کسر امتیاز مواجه می‌شود؟

در مورد او باید بگویم که مطالباتش مربوط به دوره‌های مدیریت قبل است. من به ایشان گفتم چون در قراردادش رقم مالیات او و اینکه آیا ما باید این رقم را پرداخت کنیم، گنجانده نشده، خواستم از مدیریت وقت تائیدیه بگیرد و حالا من باید از منافع باشگاه استقلال دفاع کنم. من که نمی‌دانم مفاد قرارداد گمالوویچ در آن دوره با باشگاه استقلال چه بوده است، پس پرداخت چنین پولی نیاز به تائیدیه دارد.

فارس: این روزها شایعات زیادی پیرامون تغییر نظری جویباری و جایگزینی او به گوش می‌رسد. آیا در چارت اداری سازمان تغییراتی ایجاد شده؟

ما هنوز به سیستم اداری وارد نشدیم و فقط میرشاد ماجدی را به عنوان سرپرست تیم انتخاب کردیم. حکم منصور پورحیدری را نیز به عنوان مدیر و رئیس کمیته فنی به او ابلاغ خواهیم کرد.

فارس: چطور شد که سید جلال حسینی به پرسپولیس رفت. آیا با نفراتی که پرسپولیس گرفته در نقل و انتقالات مقابل این تیم نباختید؟

شما مجموع تیم ما را در نظر بگیرید. به استقلالی که برهانی‌، ‌میداودی، ‌ رحمتی، حیدری، تیموریان و … را دارد؛ بائو، اکبرپور، بیگ‌زاده، دهنوی و منوچهری را اضافه کنید. آنوقت متوجه می‌شوید که کدام تیم برده اما بحثمن برد و باخت نیست و دیدید که همان تیم سال گذشته قهرمان جام حذفی شد.

من از دیدگاه امیر قلعه‌نویی خیلی خوشم آمد که به دنبال سر و صدا نبود و فقط نفرات مدنظر تاکتیکش را می‌خواست. کاری به پرسپولیس نداریم و من به رویانیان تبریک می‌گویم که تیم خوبی بست و انصافا سال گذشته سختی زیاد کشید اما مطمئن باشید امسال استقلال از مدعیان اصلی قهرمانی است.

فارس: ظاهرا تمرینات از یکشنبه آغاز می‌شود؟

قرار است تمرینات در کمپ باشگاه که به نام حجازی آغاز شود و من از روز سه‌شنبه دفترم را در ساختمان سعادت آباد به کمپ استقلال منتقل می‌کنم که کارهای اداری در آنجا صورت گیرد.

فارس: حتما خبر دارید که منتظری و جباری مصدوم شدند و کی‌روش اعلام کرده به تذکراتش در مورد مجتبی جباری و مصدومیت او توجهی نشده بود.

مصدومیت این دو بازیکن چندان جدی نیست اما اگر نظر کی‌روش این است بهتر است ایشان لیست بدهد و ما بازیکنان مدنظر او را به خدمت بگیریم، کادو پیچ کنیم و تحویلش بدهیم. ما پول می‌دهیم که آنها استفاده کنند؟ ما پول پرداخت می‌کنیم که خودمان استفاده کنیم. آقای کی‌روش! سؤال من از شما این است شما که چنین توصیه‌هایی می‌کنید چرا وقتی در بازی با ازبکستان منتظری در نیمه اول آسیب دید و همسترینگ او پاره شد، با روش طب سنتی روی او کار کردید و در نیمه دوم به او بازی دادید.

به کادر پزشکی تیم ملی بگویید که پاسخ ما را بدهند. چون آنها می‌دانند طب سوزنی در این شرایط غلط است. بهتر است کی‌روش کار خودش را انجام دهد و من هم به او احترام می‌گذارم و همانطور که دیدید تا به امروز استقلالی‌ها عصای دست او بودند ولی انتظار دارم در حد تیم ملی صحبت کند.

فارس: تکلیف ساموئل و یرکوویچ چه می‌شود؟

یرکوویچ از جمع ما جدا شد اما ساموئل را می‌خواهیم که رقمش برای ما قابل قبول نبود. اگر رقمش را پایین بیاورد با او می‌بندیم والا او هم از جمع ما جدا می‌شود.

فارس: تکلیف لیست مازاد چه شد؟

لیست مازاد را در اختیار داریم و به بازیکنانی که نیاز نداریم ابلاغ کردیم اما این مسئله را رسانهای نکردیم چون در این صورت ممکن است در فصل نقل و انتقالات به این بازیکنان برای بستن قرارداد با تیم جدید آسیب برسد، از همین رو ضمن تشکر از همه آنها به خودشان ابلاغ کردیم که میتوانند از جمع ما جدا شوند.