به گزارش افکارنیوز به نقل از مهر، مهدی مهدوی کیا درباره وضعیتش برای فصل آینده، تصریح کرد: از باشگاه پرسپولیس برای تمدید قراردادم تماس گرفتند اما با توجه به اینکه برای مسافرت به شمال کشور آمدهام، قرار شد روز یکشنبه به باشگاه بروم و قراردادم را تمدید کنم. خوشبختانه مشکلی از این بابت وجود ندارد و من در دبی با دنیزلی و رویانیان صحبتهایم را انجام داده بودم.

وی با اشاره به عملکرد پرسپولیس در فصل نقل و انتقالات خاطرنشان کرد: من بازیکن هستم و نمی‌خواهم در این خصوص صحبت کنم ولی باید بگویم پرسپولیس تاکنون بهترین‌ها را جذب کرده است. پرسپولیس شش بازیکن لیگ برتری گرفته است که همه آن‌ها ملی پوش هستند و الان در تیم ملی جایگاه خوبی دارند. حتی محسن بنگر هم در اغلب اردوهای تیم ملی حضور داشته است و بازیکن شاخصی به حساب می‌آید. قطعا پرسپولیس بازیکنان دیگر هم جذب خواهد کرد که سبب تقویت تیم و خوشحالی هواداران می‌شوند.

مهدوی کیا تاکید کرد: علاوه بر بازیکنان جدید، بازیکنان خوبی هم از فصل پیش حفظ شده‌اند که برخی از آن‌ها هم در تیم ملی هستند و برخی هم که فعلا ملی پوش نیستند در فصل جاری بار‌ها توسط کی‌روش دعوت شده‌اند و حتی در ترکیب تیم ملی هم قرار گرفتند. این نشان می‌دهد که رویانیان در این مدت زحمات زیادی کشیده است. بنده به عنوان یک پرسپولیسی به ایشان خسته نباشید می‌گویم. امیدوارم با نتایجی که فصل بعد می‌گیریم بتوانیم کاری کنیم تا زحمات او به ثمر بنشیند.

وی تعداد زیاد بازیکنان ملی پوش پرسپولیس را به دوران چند سال پیش این تیم تشبیه کرد و گفت: تعداد زیاد ملی پوشان من را یاد زمانی می‌اندازد که قبل از حضورم در آلمان، عضو پرسپولیس بودم. در آن زمان هم پرسپولیس بیش از ۱۰ ملی پوش داشت و اسکلت تیم ملی را بازیکنان پرسپولیس تشکیل می‌دادند. همین مسئله موجب شده بود پرسپولیس یک تیم قدرتمند باشد و بتواند افتخارآفرینی کند. بعد از آن پرسپولیس شرایط بدی پیدا کرد و کار به جایی رسید که پرسپولیس یکی دو ملی پوش بیشتر نداشت.

مهدوی کیا در ادامه صحبت‌هایش از هواداران خواست که به خاطر تغییرات زیاد در پرسپولیس و تا هماهنگی کامل بازیکنان صبور باشند. او تاکید کرد: حضور چنین بازیکنان توانمندی در پرسپولیس به طور طبیعی سطح توقعات را از مربی و بازیکنان بالا می‌برد. هواداران باید بسیار هوشیار و صبور باشند. وقتی که در یک تیم تغییرات زیادی صورت می‌گیرد، طبیعی است که هماهنگ شدن بازیکنان به زمان نیاز دارد و باید صبور بود.

وی افزود: در لیگ اتفاقات زیادی می‌افتد. مسابقات لیگ ۳۴ هفته است نه سه، چهار هفته. هر چند که ما باید تلاش کنیم تا بتوانیم در‌‌ همان هفته‌های ابتدایی هم استارت خوبی داشته باشیم، ولی باز هم تاکید می‌کنم که هوادارن صبور باشند و به تیم زمان بدهند تا به هماهنگی لازم برسیم.

حسین ماهینی پس از پیوستن به پرسپولیس گفته است «مهدوی کیا الگوی من است». بازیکن پرسپولیس در این خصوص هم گفت: خوشحالم بازیکنی به تیم ما آمده است که در دفاع راست تیم ملی جای ثابتی دارد. در حال حاضر هم دفاع چپ و هم دفاع راست تیم ملی در پرسپولیس هستند.

مهدوی کیا در پایان تصریح کرد: خوشبختانه پرسپولیس مدافعان و گلر خوبی جذب کرده است. همچنین در خط میانی و حمله هم بازیکنانی حضور دارند که می‌توانند تعیین کننده باشند. همه ما امیدواریم در فصل جدید کاری کنیم که هواداران فصل کابوس‌وار پیش را فراموش کنند.