به گزارش افکارنیوز به نقل از ايسنا، ستاره سابق فوتبال هلند كه ۶۳ بار براي اين تيم به ميدان رفته اعتقاد دارد كه هلند از زمان فينال جام جهاني ۲۰۱۰ آفريقاي جنوبي كه مغلوب اسپانيا شد تا كنون پيشرفت چشمگيري داشته و اگر اين دو تيم در يورو ۲۰۱۲ مقابل يكديگر قرار بگيرند، نتيجه ديگري رقم خواهد خورد.

فان در کرخوف ۶۰ ساله در پاسخ به این سئوال که فکر می‌کند تیم ملی هلند در این رقابت‌ها تا چه مرحله‌ای بالا خواهد رفت گفت: می‌توانیم به فینال برسیم. فکر می‌کنم یک بار دیگر باید مقابل اسپانیا بازی کنیم و این بار، ما برنده خواهیم شد. هلند از دو سال پیش تا کنون بسیار بهتر شده و به بلوغ بیشتری رسیده است. به عنوان مثال، ابراهیم آفلای از جام جهانی تا کنون پیشرفت زیادی داشته است.

بازیکن سابق پی اس وی آیندهوون درباره وضعیت خط دفاعی تیم ملی هلند و آسیب‌دیدگی یوریس متایسن گفت: ویلفرد بوما می‌تواند جانشین متایسن شود. بوما بازیکن باتجربه‌ای است و در بازی‌های دوستانه عملکرد خوبی داشته است. بعد از او، رون ولار بهترین گزینه ممکن است.

وی با بیان اینکه به اعتقاد او لهستان که یکی از میزبان‌های رقابت‌ها است می‌تواند تبدیل به شگفتی این جام شود گفت: لهستان تیم خوبی دارد و می‌تواند تبدیل به شگفتی رقابت‌های امسال شود. در مقابل، یونانی‌ها از تیم خوبی برخوردار نیستند. به هیچ وجه نمی‌توان آن‌ها را با تیمی که در سال ۲۰۰۴ قهرمان اروپا شد مقایسه کرد.

هلند همراه با آلمان، دانمارك و پرتغال در گروه B رقابتهاي يورو ۲۰۱۲ موسوم به گروه مرگ قرار گرفته در نخستين ديدار خود روز شنبه از ساعت ۲۰:۳۰ به وقت ايران به مصاف دانمارك خواهد رفت.