فرهاد مجیدی توانست با پیروزی مقابل ذوب آهن، از ۱۰۰ امتیاز لیگ برتری عبور کرده و یکی از بهترین عملکردها را بین مربیان تاریخ لیگ، از خود به ثبت برساند. مجیدی که تا قبل از این دیدار توانسته بود ۹۸ امتیاز را در لیگ برتر با استقلال کسب کند، با غلبه بر ذوب آهن، به ۱۰۱ امتیاز لیگ برتری رسید و توانست بهترین عملکرد را بین مربیان هم رده خودش تاریخ لیگ برتر از خود به جا بگذارد چرا که سرمربی جوان آبی ها در ۴۸ مسابقه به این رکورد رسید. آبی پوشان در جام حذفی هم عملکرد خوبی تا اینجای فصل داشتند و با شکست پیکان به مرحله ۱/۴ نهایی رسیدند.

خیز فرهاد مجیدی برای فتح دو جام؟

استقلال مجیدی در مسیر پرسپولیس برانکو؟

آبی‌پوشان در این فصل از رقابت‌های لیگ برتر تمرکز ویژه‌ای روی عملکرد دفاعی خود داشتند. فرهاد مجیدی نیز روی این مساله تاکید قابل توجهی داشت و در نشست قبل بازی خود مقابل سپاهان در هفته دهم رقابت‌های لیگ برتر گفت: «آنچه برایم اهمیت دارد، گل نخوردن است. من در فصل قبل هم بابت گل نخوردن به تیم پاداش می‌دادم. پارسال در ۱۱ بازی ۳ گل خوردیم و امسال هم در ۹ بازی ۲ گل خوردیم. تیمی قهرمان می‌شود که کمتر گل بخورد.»

این مساله نشان‌دهنده تاکید ویژه مجیدی روی مسائل دفاعی تیمش است و این اتفاق، ذهن‌ را به سمت پرسپولیس زمان برانکو ایوانکوویچ می‌برد که این تیم نیز روی مسائل دفاع تمرکز قابل توجهی داشت. در ۳ سال حضور برانکو در پرسپولیس و قهرمانی‌های پیاپی این تیم، سرخ‌پوشان در نیم‌فصل‌های لیگ، ۵، ۶ گل دریافت کردند و این مساله نشان می‌دهد که استقلال مجیدی مثل پرسپولیس برانکو سعی می‌کند کمتر گل بخورد و امتیاز بیشتری کسب کند. روند پرسپولیس نیز در قهرمانی‌ اخیر هم حاکی از آن است که سرخ‌پوشان در نیم‌فصل تمام تلاش خود را کردند تا بیشترین امتیازات را کسب کنند و استقلال هم در این فصل، این روند را پیش گرفته تا بتواند در مسیر قهرمانی لیگ برتر باشد.

خیز فرهاد مجیدی برای فتح دو جام؟

رکوردهای استقلال در نیم فصل اول

بررسی آماری نشان می‌دهد که استقلال با پایان نیم‌فصل اول لیگ بیست و یکم، بهترین عملکرد را از لحاظ امتیازگیری در تاریخ لیگ برتر کسب کرده است.استقلال با پایان نیم‌فصل اول رقابت‌های لیگ برتر، موفق شد پس از ۱۰ سال عنوان قهرمانی نیم فصل این مسابقات را به دست بیاورد. آبی‌پوشان پایتخت با کسب ۳۵ امتیاز و بدون باخت توانستند بر صدر جدول مسابقات تکیه بزنند.

استقلال در پایان نیم‌فصل اول توانست عنوان بهترین خط حمله و بهترین خط دفاع را از آن خود کند. این تیم با ۲۴ گل زده و ۵ گل خورده توانست به لحاظ آماری، عملکرد قابل توجهی از خودش بر جای بگذارد.

اما قهرمانی نیم‌فصل استقلال در این فصل از رقابت‌های لیگ برتر رکوردهای دیگری را هم برای آبی‌پوشان به همراه داشت که باعث شد قهرمانی آبی‌پوشان در نیم فصل اتفاقات جالب‌تری را رقم بزند.

 بهترین عملکرد دفاعی استقلال در تاریخ لیگ برتر با ۵ گل خورده

استقلال تا پایان نیم فصل اول، ۵ گل خورده دریافت کرد که این آمار بهترین آمار آبی‌ها در نیم فصل‌های تاریخ لیگ برتر به شمار می‌آید. پس از این رکورد، استقلال در فصل‌های ۹۸-۹۷ و ۸۵-۸۴ توانست در گل‌های خورده عملکرد خوبی داشته باشد و در هر فصل ۶ گل دریافت کند که آمار این فصل آبی‌ها رکورد جدیدی را ثبت کردند.

 بهترین عملکرد امتیازگیری

استقلال با ۳۵ امتیاز و با میانگین امتیاز ۲.۳۳ در هر بازی آمار و رکورد جدیدی را در امتیازگیری نیم‌فصل به نام خود ثبت کرد. ثبت این امتیاز باعث شد که استقلال بهترین عملکرد را در امتیازگیری تا پایان نیم‌فصل در تاریخ حضورش در مسابقات لیگ برتر به دست بیاورد. در رتبه بعدی، استقلال ۹۱-۹۰ پرویز مظلومی، با ثبت میانگین امتیاز ۲.۱۱ بهترین عملکرد نیم‌فصل را یدک می‌کشید.

خیز فرهاد مجیدی برای فتح دو جام؟

نقل و انتقالات پر رفت و آمد نیم فصل آبی پوشان

تیم فوتبال استقلال نیم فصل نخست را با بهترین عملکرد ممکن به پایان رساند. این تیم در حالی صدرنشینی را از آن خود کرد  تیم بدون شکست مسابقات بود،و بهترین خط حمله و دفاع را نیز به خود اختصاص داده بود.

آبی پوشان در نقل و انتقالات زمستانی تیمی پر کار بودند تا جایی که با ۸ خروجی و ۲ ورودی و به طور نهایی ۱۰ تغییر، بیشترین رفت و آمد را در بین ۱۶ تیم لیگ برتری داشته اند.

 

سایر رسانه‌ها