به گزارش افکار نیوز به نقل از فارس، سرمربی تیم قهرمان جامجهانی ۲۰۱۰ معتقد است که تیمش در شرایط بسیار خوبی به سر میبرد تا با ایتالیا، اصلیترین حریف خود در گروه C رقابتهای جام ملتهای اروپا روبرو شود.

وی در کنفرانس خبری تأیید کرد که اکنون یازده بازیکن اصلی خود را انتخاب کرده اما اسامی آنها را اعلام نکرد.

دل‌بوسکه اظهار داشت: برای شروع رقابت‌های یورو ۲۰۱۲ عالی و آماده هستیم. نگرانی در خصوص شروع تمرینات در پایان فصل نداریم، در زمان خوبی تیم را تشکیل دادیم و باید منتظر باشیم و ببینیم که چه اتفاقاتی در زمین رخ خواهد داد.

سرمربی تیم ملی فوتبال اسپانیا با اشاره به ایتالیا، اصلی‌ترین حریف خود در گروه C اظهار داشت: ایتالیا تغییر کرده است، هم از لحاظ بازیکنان و هم از لحاظ تفکرات سرمربی و این مسابقه بسیار پر هیجانی خواهد بود. تلاش می‌کنیم تا ابتکار عمل را در دست بگیریم اما این کار آسان نخواهد بود.

وی ادامه داد: مدت زیادی از شکست ما مقابل این تیم در دیدار دوستانه نمی‌گذرد و به همین دلیل باید با هرچیزی که در توان داریم در این مسابقه به میدان برویم.

دل بوسکه تأیید کرد که این بازی سناریوهای مختلفی در پی خواهد داشت و افزود: می‌توانیم در مورد هر چیزی که از تیم ملی تاکنون می‌دانیم و شیوه بازی آنها صحبت کنیم، اما نمی‌توانیم پیش‌بینی کنیم که چه اتفاقی رخ خواهد داد. باید خودمان را از همه لحاظ در بهترین شرایط آماده نگه داریم.

وی خاطرنشان کرد: باید تلاش کنیم تا از حداکثر توانایی خود استفاده کنیم. هسته اصلی ایتالیا را بازیکنان یوونتوس تشکیل می‌دهند که بازیکنانی با تجربه و عالی هستند.

سرمربی تیم ملی اسپانیا اظهار داشت: آندرس اینیستا در شرایط ایده‌آل به سر می‌برد و اسپانیا داوید ویا را که بهترین مهاجم در تاریخ فوتبال اسپانیا است، در اختیار نخواهد داشت.

اسپانیا، قهرمان اروپا و جهان به عنوان اصلی ترین مدعی عنوان قهرمانی پا به مسابقات یورو ۲۰۱۲ گذاشته است و با تیم‌های ایتالیا، کرواسی و ایرلند در گروه C دیدار خواهد کرد.

این تیم امشب ساعت ۲۰:۳۰ به مصاف ایتالیا خواهد رفت.