به گزارش افکارنیوز به نقل از فارس، احمد رسولینژاد در حاشیه تمرین امروز در جمع خبرنگاران گفت: اولین هدف ما در فصل جدید این است تا دل هواداران استقلال را به دست آوریم و برای رسیدن به این هدف همدل شدهایم.

وی افزود: استقلال از قبل بازیکنان خوبی داشته و ما هم از روز اول دست سرمربی را برای انتخاب بازیکنان خود باز گذاشته‌ایم. در خطوط دفاع، ‌ هافبک و حمله بازیکنان مورد نیاز و خوبی گرفته‌ایم و بلافاصله پس از درخواست سرمربی تیم آنها را اجرایی کرده‌ایم و اگر باز هم موضوعی برای پیگیری باشد آن را عملی خواهیم کرد.

معاون حقوقی وزارت ورزش و جوانان در پاسخ به این سؤال که چرا برخی از تیم‌ها سقف قرارداد را رعایت نمی‌کنند و حتی به بازیکنان خود خوروهای گران قیمت هدیه می‌دهند گفت: گزارش‌هایی به وزیر ورزش و جوانان داده شده تا تذکراتی در این زمینه به افرادی که این مسائل را رعایت نمی‌کنند بدهند. بازرسی وزارت ورزش و حراست دستگاه ورزش در حال پیگیری موارد هستند. گزارش‌هایی شنیده‌ایم که اصلا خوب نیست. بعضی از دوستان که تازه پایشان به فوتبال باز شده بازار نقل و انتقالات را خراب می‌کنند و رقم‌های نجومی به بازیکنان می‌دهند.

رسولی‌نژاد عنوان کرد: امروز مسئول یک باشگاه صنعتی با من تماس گرفت و گفت شخصی بازار نقل و انتقالات را کاملا به هم ریخته است. بازیکنان متوسطی که قبلا قیمت‌شان پایین بود الان قیمت‌شان مانند بازیکنان خوبی است که قبلا میلیاردی پول می‌گرفتند. در گذشته بازیکنانی که میلیاردی پول می‌گرفتند محدود بودند اما الان متوسط‌ها هم به آنها اضافه شده‌اند. دوستان ما باید در سازمان لیگ بیشتر دقت کنند.

رئیس هیئت مدیره باشگاه استقلال درباره جذب منوچهری و گفت و گو با مدیرعامل سایپا اظهار داشت: حیدری مدیر عامل سایپا یکی از دوستان بسیار خوب من است اما اگر رایزنی شده همه تلاش کردیم و فقط پای یک نفر در میان نبوده است. هر انتخابی که سرمربی تیم کرد همه با هم دست به دست هم دادیم تا با جذب بازیکن نگرانی هواداران را برطرف کنیم. از هواداران می‌خواهم نگران برخی تبلیغات نباشند چون این نوع مسائل تبلیغات رسانه‌ای است. استقلال تیم پرقدرتی را بسته و راهی ۳ جام می‌کند.

وی درباره استعفاهای فتح الله زاده گفت: ایشان با قدرت کار خود را دنبال خواهد کرد. هیئت مدیره از مدیرعامل استقلال حمایت خواهد کرد. در برخی اوقات جلسه‌های ۳ نفره برگزار می‌کنیم و هر وقت لازم شد باز هم کنار همدیگر در فضای بسیار خوب که در آن همدلی حرف اول را می‌زد خواهیم نشست.

رسولی‌نژاد تاکید کرد: باید قبول کنیم امیر قلعه نویی بهترین مربی لیگ ایران است و باید از همان بازی اول از سوی تک تک هواداران استقلال که د‌ه‌ها میلیون نفر هستند مورد حمایت قرار گیرد. با انتخاب قلعه‌نویی به هواداران استقلال هدیه دادیم که در چند سال اخیر آن را از ما طلب می‌کردند.

وی درباره ساموئل گفت: باز هم اعلام می‌کنم جذب بازیکن در صورت تایید قلعه نویی است. ساموئل بازیکن خوبی است اما برخی بازیکنان از ما رقمی طلب می‌کنند که زیاد معقول نیست. در مسائل فنی ورود نمی‌کنیم و اختیار تام را به قلعه نویی و فتح الله زاده داده‌ایم تا مشکلات را برطرف کنند.

رئیس هیئت مدیره باشگاه استقلال در خصوص انصاری فرد گفت: در مراحل پایانی عقد قرار داد با این بازیکن هستیم اما نظر نهایی را باید از مدیر عامل بپرسید.

رسولی نژاد در مورد اظهارات رویانیان مبنی بر اینکه انصاری فرد را از دهن شیر بیرون کشیدیم تصریح کرد: من به این مسائل ورود نمی‌کنم. جواب این سؤالات را باید از فتح الله زاده بگیرید. اگر بازیکنی جذب شود با نظر قلعه نویی و تلاش فتح الله زاده است. در خصوص مجیدی و جباری نیز باید از فتح الله زاده و سرمربی سؤال کنید. البته امیری معاون باشگاه نیز پیگیر این مسائل است.

وی یادآور شد: دو هفته قبل با فرهاد مجیدی حرف زدم. این اتفاق زمانی افتاد که هنوز سرمربی تیم مشخص نبود. مجیدی اعلام آمادگی کرد به استقلال برگردد اما حالا که سرمربی داریم نظر او برای ما بسیار مهم است. از لیستی که قلعه نویی به ما داده فقط یک نفر را نتوانستیم جذب کنیم که تا ۲۴ ساعت آینده این کار را خواهیم کرد. با ۳ بازیکن خارجی خوب نیز در حال عقد قرارداد هستیم.

رئیس هیئت مدیره باشگاه استقلال یادآور شد: در فصل گذشته تیم بسیار خوبی داشتیم و فقط با یک امتیاز قهرمانی را از دست دادیم. در برخی از نقاط زمین دچار مشکلاتی بودیم که در حال برطرف کردن آن هستیم. در آخرین لیستی که مدیر عامل استقلال برای من فرستاد متوجه شدم که در خطوط مختلف بازیکنان بسیار خوبی داریم و همه با هم هم‌قسم شده‌ایم تا تیم خوبی را راهی ۳ جام کنیم.

وی گفت: نباید فراموش کرد قلعه نویی موفق است و وقتی من با توجه به سمتی که در وزارت ورزش و جوانان دارم به استان‌های مختلف کشور می‌روم متوجه می‌شوم چقدر مردم بابت حضور او در استقلال خوشحال هستند و می‌دانند قلعه نویی می‌تواند به استقلال کمک بزرگی کند.

رئیس هیئت مدیره باشگاه استقلال درباره شرایط برخی از بازیکنان که با استقلال مشکل دارند گفت: ما به همه بازیکنان نیاز داریم. ۸۰ درصد بازیکنان استقلال در این تیم می‌مانند که در بین آنها بازیکنان بزرگ هم وجود دارند.

رسولی‌نژاد درباره استعفای زرینچه گفت: هیئت مدیره استقلال باید ۳،۵ و یا ۷ نفره باشد. منتظر تصمیم وزیر که رئیس مجمع است، هستیم تا ببینیم چه اتفاقی خواهد افتاد.

وی همچنین از پیوستن علیرضا نیکبخت واحدی به استقلال ابراز بی اطلاعی کرد.

رئیس هیئت مدیره باشگاه استقلال در مورد اظهارات اولیایی گفت: ایشان مدتی است که علیه وزیر ورزش و جوانان حرفهایی را میزند، نکته جالب این است که روزی که اولیایی با من ناهار میخورد علیه فتحاللهزاده حرف میزند و روزی که با مدیرعامل استقلال ناهار میخورد علیه من حرف میزند. ایشان پیشکسوت ورزش است و من زیاد درباره ایشان حرفی برای گفتن ندارم اما امیدوارم دوستان مراقب رفتار خود باشند تا به استقلال لطمهای وارد نشود.