به گزارش افکارنیوز به نقل از ایسنا، در نخستین دیدار گروه C رقابت های یورو ۲۰۱۲، دو تیم اسپانیا و ایتالیا به مصاف یکدیگر رفتند که نتیجه تلاش دو تیم در پایان ۹۰ دقیقه، تساوی یک بر یک بود.

هر دو تیم بازی را محتاطانه آغاز کردند و در چند دقیقه نخست سعی داشتند به ارزیابی یکدیگر بپردازند. در دقیقه ۹، فابرگاس در نخستین موقعیت جدی این مسابقه درون محوطه جریمه ایتالیا صاحب توپ شد اما ده روسی توپ او را راهی کرنر کرد. دو دقیقه بعد، داوید سیلوا یک بار دیگر صاحب موقعیت شد اما ضربه آرام او در دستان بوفون قرار گرفت.

در دقیقه ۱۳، بازیکنان ایتالیا پشت محوطه جریمه اسپانیا در یک محل مناسب صاحب ضربه ایستگاهی شدند. بالوتلی از روی توپ پرید تا پیرلو شوت محکمی روانه دروازه ایتالیا کند اما درخشش کاسیاس مانع باز شدن دروازه مدافع عنوان قهرمانی شد.

در دقیقه ۲۲، کاسانو در گوشه محوطه جریمه اسپانیا صاحب توپ شد و سعی داشت با یک پاس عرضی هم تیمی هایش را صاحب موقعیت کند اما توپ او با فاصله کمی راهی اوت شد. در دقیقه ۳۰، بازیکنان اسپانیا صاحب یک ضربه کرنر شدند. ژاوی توپ را به صورت بلند سانتر کرد و اینیستا از گوشه محوطه جریمه ضربه محکمی را روانه دروازه ایتالیا کرد اما بوفون توپ را در اختیار گرفت.

سه دقیقه بعد، مارکیزیو با یک شوت سرکش، دروازه اسپانیا را با یک تهدید جدی مواجه کرد اما کاسیاس با یک واکنش خوب دروازه تیمش را نجات داد. در دقیقه ۳۷، بالوتلی مهاجم خشن ایتالیا سرانجام داور را متقاعد کرد که به او کارت زرد بدهد.

در آخرین دقیقه نیمه نخست، سانتر عالی کاسانو و ضربه سر محکم تیاگو موتا دروازه اسپانیا را تهدید کرد اما باز هم کاسیاس ناجی دروازه شد تا این بازی در نیمه نخست گلی نداشته باشد.

در اوایل نیمه دوم، اسپانیا برتری نسبی داشت و چند حمله خطرناک روی دروازه ایتالیا ترتیب داد اما راه به جایی نبرد. در دقیقه ۵۴، ماریو بالوتلی کنار خط اوت صاحب توپ شد و پا به توپ به سمت دروازه اسپانیا حرکت کرد اما در زدن ضربه نهایی تعلل کرد تا سرخیو راموس از پشت سر رسید و با یک تکل بلند، توپ او را زد. یک دقیقه پس از این صحنه، بالوتلی از زمین بازی بیرون رفت و جای خود را به دی ناتاله داد.

در دقیقه ۶۰، دی ناتاله که تنها پنج دقیقه بود در زمین حضور داشت روی پاس عالی پیرلو در موقعیت تک به تک با کاسیاس قرار گرفت و موفق شد گل نخست ایتالیا را به ثمر برساند تا لاجوردی پوشان بر خلاف بسیاری از پیش بینی ها از حریف خود پیش بیفتند.

با این حال، برتری ایتالیا تنها چهار دقیقه طول کشید. در دقیقه ۶۴، پاس کاری اسپانیایی ها در پشت محوطه جریمه و پاس عمقی داوید سیلوا موجب شد تا سسک فابرگاس در موقعیت تک به تک با بوفون قرار بگیرد. این بازیکن نیز گل تساوی را به ثمر رساند تا یک بار دیگر همه چیز مساوی شود.

در دقیقه ۷۴، فرناندو تورس که به تازگی وارد زمین شده بود، در موقعیت تک به تک با بوفون قرار گرفت اما دروازه بان ایتالیا با یک خروج به موقع، توپ را با پا دور کرد. سه دقیقه بعد، بازیکنان ایتالیا صاحب یک موقعیت شدند که ضربه دی ناتله کم دقت بود و به اوت رفت.

در دقیقه ۸۵، تورس با استفاده از شکاف ایجاد شده در خط دفاعی ایتالیا به سمت دروازه این تیم فرار کرد. بوفون از دروازه خارج شد و تورس سعی داشت با یک ضربه چیپ، توپ را از بالای سر او وارد دروازه کند اما ضربه تورس کمی محکم بود و راهی اوت شد تا آه و افسوس هواداران اسپانیا بلند شود.

در ادامه بازیکنان هر دو تیم چند حمله خطرناک روی دروازه یکدیگر طرح ریزی کردند که سهم بازیکنان اسپانیا بیشتر بود اما هیچ یک از این حملات نتیجه ای نداشت تا بازی با تساوی یک بر یک به پایان برسد و هر دو تیم یک امتیازی شوند.

در دیگر دیدار این گروه تا دقایقی دیگر دو تیم کرواسی و حمهوری ایرلند مقابل یکدیگر قرار خواهند گرفت.

محل برگزاری مسابقه: ورزشگاه آره نا گدانسک لهستان

هوا: آفتابی، ۱۸ درجه سانتی‌گراد، رطوبت ۵۰ درصد

داور: ویکتور کاسای(مجارستان(

ترکیب دو تیم:

اسپانیا: کاسیاس، پیکه، راموس، آربلوآ، آلبا، اینیستا، ژاوی، فابرگاس(تورس ۷۴)، ژابی آلونسو، بوسکتس، سیلوا(ناواس ۶۴)

ایتالیا: بوفون، ماجو، کیلینی، بونوچی، موتا(نوچرینو ۹۰)، مارکیزیو، جاکرینی، ده روسی، پیرلو، بالوتلی(دی ناتاله ۵۵)، کاسانو(جووینکو ۶۵)

مالكيت توپ: اسپانیا ۶۰، ایتالیا ۴۰