با اینکه در هفته‌های اخیر صحبت از افت مهدی ترابی در این فصل مطرح بوده اما بدون شک مهم‌ترین و تأثیرگذارترین بازیکن سرخ‌ها در فاز حمله همین مهدی ترابی است.

بازیکنی که در طول مسابقه با حرکات خلاقانه و پاس‌های تودرتو و مورب خود لایه‌های دفاعی حریفان را باز می‌کند و برای مهاجمان تیمش موقعیت می‌سازد.

مهدی ترابی این فصل بیشتر از هر بازیکن دیگری در لیگ برتر پاس خلاقانه منجر به شانس گل داده که 8 تای آنها را همبازیانش گل کرده‌اند.

دردسر بزرگ پرسپولیس برای بازی با پیکان

حالا و در شرایطی که بخش عمده‌ای از خلاقیت پرسپولیس در غیاب وحید امیری کاسته شده، غیبت مهدی ترابی مقابل پیکان می‌تواند خط میانی این تیم را خنثی‌تر از همیشه کند اما چاره‌ای نیست و یحیی باید از داشته‌هایش بهترین بازی را بگیرد.

به نظر می‌رسد یحیی قصد دارد یا بهتر بگوییم مجبور است از امید عالیشاه به جای مهدی ترابی استفاده کند که او هم بازیکن خلاقی است و ضلع سوم نفرات خلاق و تأثیرگذار پرسپولیس در فاز حمله به حساب می‌آید اما عالیشاه بعد از بازگشت از مصدومیت هنوز به فرم ایده‌آل نرسیده است.

گفتنی است به خاطر محرومیت مهدی ترابی از بازی مقابل پیکان، یحیی در ترکیب اصلی بازی دوستانه با نفت مسجدسلیمان به این بازیکن در ترکیب اصلی بازی نداد اما ترابی نیمه دوم در ترکیب ذخیره‌ها به میدان آمد و پاس او به پاکدل باعث یک پنالتی برای سرخ‌ها و گل مساوی تیمش شد.

 

سایر رسانه‌ها