با توجه به سوابق دوستی طولانی و رابطه میان جواد نکونام و مصطفی آجرلو حتی در فصل گذشته هم بارها شایعه حضور نکونام روی نیمکت استقلال مطرح شد اما پس از آنکه آجرلو در اقدامی پرسروصدا قراردادی سه ساله برای امضا کردن پیش روی فرهاد مجیدی گذاشت این اخبار رو به خاموشی رفت.

جواد نکونام که در طول هفته گذشته مذاکرات فشرده‌ای با مدیران فولاد برای ادامه همکاری داشته، لیست خریدش برای فصل آینده را به باشگاه تحویل داده و در انتظار واکنش باشگاه نسبت به جذب بازیکنانی است که شاید بعضی از آنها برای باشگاهی در مقیاس فولاد دست نیافتنی باشد. اما به هر حال هدف نکو برای فصل آینده قهرمانی است و او امیدوار است باشگاه بازیکنانی برای این مهم را تدارک ببینند. اما اگر این درخواست از سوی فولاد اجابت نشود آنگاه ممکن است نکونام مسیرش را به سمت باشگاه استقلال کج کند.

برخلاف انتظار اما نکونام اصلا عجله ای برای این انتخاب ندارد و در شرایطی که باشگاه استقلال به دلیل اظهارات جامعه هواداری و درخواست آنها مبنی بر استخدام مربی خارجی تحت فشار است، نکونام همانطور که همیشه بوده دوست دارد با چک کردن تمام نکات و بررسی همه جوانب با حداکثر احتیاط تیم آینده خود را انتخاب کند.

به هر حال این انتقال یک انتقال کلیدی و بسیار مهم در بین مربیان فوتبال ایران خواهد بود و با توجه به قهرمانی استقلال در فصل پیش هر کسی که به عنوان جانشین فرهاد مجیدی روی نیمکت بیاید مسئولیت بسیار سخت و دشواری خواهد داشت و البته این فرصت را برای جبهه های هواداری فراهم می‌کند تا با کوچکترین لغزش صداهای منفی بالا برود. چیزی که در مورد خود مجیدی هم وجود داشت.

ناگفته هایی از مذاکرات استقلال با جواد نکونام

دیروز اخبار زیادی پیرامون همکاری نکونام با استقلال از جمله اولتیماتوم ۴۸ ساعته باشگاه به نکونام برای تعیین تکلیف کارش، لیست خرید نکونام برای استقلال و ترکیب دستیاران او در این تیم منتشر شده که هیچ کدام از آنها صحت ندارد چرا که اساساً بحثی در این خصوص بین استقلال و نکونام در نگرفته است.