اریک تن هاخ ، سرمربی جدید و هلندی یونایتد از همان روزهای ابتدایی ورود خود به این باشگاه خواهان جذب فرانکی دی یونگ ، ستاره هلندی و جوان خط میانی بارسلونا شد. مدیران یونایتد قصد دارند در اولین فصل حضور اریک تن هاخ در اولدترافورد، خواسته های او در بازار نقل و انتقالات را فراهم سازند و به همین علت خیلی زود مذاکرات با خود فرانکی دی یونگ و البته مدیران باشگاه بارسلونا برای این انتقال آغاز شد.

نشریه دیلی میل مدعی شد که به فرانکی دی یونگ توصیه شده تا زمانی که مدیران دو باشگاه یونایتد و بارسلونا بر سر مبلغ مورد نظر این انتقال به توافق نرسیدند، در مورد احتمال انتقال به اولدترافورد به صورت علنی صحبت نکند. به نظر می رسد اریک تن هاخ، سرمربی جدید و هلندی یونایتد به فرانکی دی یونگ توضیح داده که چگونه قصد دارد یونایتد را دوباره به تیم بزرگی تبدیل کند. 

توافق ستاره بارسلونا با منچستر یونایتد

به نظر می رسد در جریان این مکالمه نیز فرانکی دی یونگ متقاعد شده که آینده‌اش در اولدترافورد رقم خواهد خورد. در حقیقت اریک تن هاخ دوران موفقیت همکاری در آژاکس را به این هافبک هلندی یادآوری کرده و به او قول داده در ترکیب یونایتد نیز روزهای درخشانی خواهد داشت. بارسلونا قصد دارد بازیکنان بزرگی در تابستان به ترکیب خود اضافه کند و ممکن است مشکلی با فروش فرانکی دی یونگ نداشته باشد.