بعد از کش و قوس‌های فراوان مشخص شد که ریکاردو ساپینتو مربی باسابقه پرتغالی گزینه اصلی استقلال برای سپردن هدایت این تیم است. مدیران باشگاه استقلال مذاکرات مثبت و خوبی را با ساپینتو انجام داده‌اند و اگر مشکل خاصی پیش نیاید، باید او را در آینده‌ای نزدیک در تهران ببینیم.

درکنار همه موضوعاتی که درباره رزومه دوران بازی و مربیگری ساپینتو مطرح شده، یک نکته جالب دیگر درباره این مربی پرتغالی وجود دارد که به همبازی بودنش با کریس رونالدو برمی‌گردد.

سرمربی احتمالی استقلال، هم بازی سابق رونالدو+ عکس

جدا از این موضوع که ساپینتو عضو تیم طلایی پرتغال در یورو 2000 بود و در کنار ستاره‌های بزرگی مثل ویتور بایا، لوییس فیگو‌، پائولو بنتو، نونو گومژ، پائولتا، روی کاشتا، ژائو پینتو و... دوران فوق‌العاده‌ای را سپری کردند، همبازی بودن او با کریس رونالدو هم قابل توجه است.

ساپینتو قبل از آنکه در آخرین سال دوران بازی خود یک فصل به استاندارد لیژ بلژیک برود و از فوتبال خداحافظی کند، در دو دومقطع (یک‌بار 3 سال و یک‌بار 6 سال) پیراهن اسپورتینگ لیسبون را برتن کرد و در مجموع 174 بار برای این تیم به میدان رفت. او در سال‌های آخر بازی خود یک فصل هم با کریس رونالدو ستاره جوان آن‌روزهای تیم مطرح پرتغال همبازی بود.

سرمربی احتمالی استقلال، هم بازی سابق رونالدو+ عکس

 ساپینتو با بازوبند کاپیتانی اسپورتینگ در عکس تیمی مشخص است؛ بالای سر او کریس رونالدوی جوان با انگیزه زیاد و آرزوهای بزرگ به دنبال ماجراجویی در فوتبال است.

در فصل 2002-2003 و تنها سالی که رونالدو در تیم بزرگسالان اسپورتینگ لیسبون بازی کرد، ریکاردو ساپینتو به‌عنوان کاپیتان این تیم فعالیت می‌کرد. تصاویر جالبی از همبازی بودن رونالدو و ساپینتو در فضای مجازی وجود دارد که در نوع خود جالب است. رونالدوی جوان با ساپینتویی که تجربه بالایی در امر فوتبال دارد و کم‌کم خودش را برای دوران پرفروغ مربیگری آماده می‌کند.

نکته مهم اینکه رونالدو بعد از آن فصل راهی منچستریونایتد شد و قدم در راه پر پیچ و خم خود در دنیای فوتبال گذاشت.