گیگز در سال 2018 هدایت تیم ملی ولز را برعهده گرفت اما در نوامبر 2020 و پس از اتهاماتی که به او وارد شد به صورت موقت از این سمت کنار رفته بود تا راب پیج جانشین او شود. 

قرار است دادگاه مربوط به اتهامات این ستاره سابق منچستریونایتد درباره آزارهای فیزیکی و جنسی که به همسر سابقش وارد کرده در آگوست سال جاری میلادی برگزار شود. 

این در حالی است که سرمربی موقت ولز موفق شد این تیم را در پلی آف جام جهانی برابر اوکراین به پیروزی رسانده و سهمیه حضور در جام جهانی 2022 قطر را پس از سال‌ها انتظار برای این تیم کسب کند. 

رایان گیگز

در بخشی از بیانیه منتشر شده از سوی گیگز برای اعلام رسمی استعفا از تیم ملی ولز آمده:« هدایت تیم ملی کشورم باعث افتخار من بوده اما درست این است که اتحادیه فوتبال، کادر فنی و بازیکنان با قطعیت برای جام جهانی آماده شوند و نباید گمانه‌زنی‌ای درباره جایگاه سرمربی وجود داشته باشد.»

او در ادامه اضافه کرد:« من به اندازه کافی خوش شانس بودم که از خاطراتی فراموش نشدنی در طول سه سال حضورم روی نیمکت این تیم را تجربه کرده و از آنها لذت ببرم. تا همیشه به رکوردها و روزهای خاصی که داشتیم افتخار می‌کنیم.»

گیگز با ابراز ناراحتی از این اتفاق اظهار داشت:« از این که نمی‌توانیم این مسیر را در کنار هم ادامه دهیم بسیار ناراحت هستم چون باور دارم که این گروه فوق العاده قرار است کشور ما را در اولین جام جهانی پس از سال 1958 به غرور و افتخار برساند.»