ریکاردو ساپینتو سرانجام به‌عنوان سرمربی جدید استقلال معارفه شد و کارش را در این سمت شروع کرد. ساپینتو که طی روزهای گذشته به خاطر عکس‌العمل‌های جالبش در تیم‌های گذشته کنار زمین، بسیار مورد توجه طرفداران استقلال قرار گرفته بود، در اولین گفت‌و‌گوی خود هم جملاتی را بر زبان آورد که به دل هواداران استقلال نشسته است.

ساپینتو در مراسم معارفه امروز خود اگرچه مورد پرسش از خبرنگاران قرار نگرفت اما خودش تیترهای جذابی را به آنها داد.

اولین موضوعی که سرمربی پرتغالی استقلال به آن اشاره کرد، یک جمله عجیب بود. او در لابه لای صحبت‌هایش در خصوص حضور در استقلال، آمدنش به ایران را مساله‌ای توصیف کرد که در خواب و رویا نیز آن را نمی‌دیده است!

اظهارات سرمربی جدید استقلال که او را محبوب‌تر کرد!

ساپینتو در ادامه صحبت‌های خود از انگیزه‌های ویژه‌اش برای تکرار قهرمانی در فصل جدید سخن گفت و البته یک جمله او بسیار به دل حاضران نشست. آنجا که ریکاردو گفت: «قبلا با مدیرعامل باشگاه صحبت کردم. از من نخواهید کار خارق‌العاده‌ای انجام بدهم؛ فقط می‌خواهم 4 قهرمانی برای استقلال بیاورم!»

این جمله ساپینتو با تشویق حاضران و خبرنگاران استقلالی مواجه شد که لبخند رضایت را روی لبان مربی پرتغالی آورد.

در فضای مجازی نیز قول کسب 4 جام قهرمانی بسیار برای هواداران قابل توجه بوده و به آن پرداخته‌اند.

این مربی پرتغالی که به نظر می‌رسد روحیاتش با فوتبال ایران بسیار همخوانی دارد، احتمالا مطالعات دقیقی نیز روی طرفداران فوتبال ایران و به خصوص استقلال انجام داده که از همین ابتدا با صحبت‌هایش توانسته محبوبیت خود را نزد آبی‌ها افزایش بدهد.