اکبر کارگرجم، بازیکن قدیمی تیم استقلال ، درباره اوضاع و احوال این روزهای تیم استقلال و جدی شدن حضور محمد محبی در جمع آبی پوشان اظهاراتی را مطرح کرد:

از شرایط استقلال بعد از بازگشت از ترکیه خبر دارید؟

نه زیاد! ولی همین که از دوستان و رفقا می شنوم تیم در شرایط خوبی تمرین کرد و به ایران برگشت خوشحال میشوم. همه دل خوشی هواداران استقلال و البته ما قدیمی‌ها این است که استقلال در آرامش باشد.

درباره سرمربی استقلال چه نظری دارید؟

ما هنوز او را نمی شناسیم. ساپینتو تو برای ما پیشکسوت ها مثل هندوانه در بسته است. ممکن است تو سرخ و شیرین باشد یا ممکن است چیزی که فکر می کنیم نباشد. همه اینها در همان هفته های اول مشخص میشود.

چه توقعی از باشگاه استقلال در بحث انتخاب سرمربی دارید؟

طبیعتاً تیمی که قهرمان لیگ برتر شده آن هم نتایج خوب، باید مربی داشته باشد که بتواند ادامه دهنده راه فرهاد مجیدی باشد. باز هم می‌گویم که ای‌کاش باشگاه به هر نحوی بود جلوی جدایی فرهاد مجیدی را می‌گرفت اما حالا که او رفته امیدواریم این مربی پرتغالی بتواند نتایجی مثل سال قبل بگیرد. حالا اگر بهتر نبود مهم نیست ولی استقلال نباید از جایی که بوده پایین تر بیاید.

ساپینتو مثل هنداونه دربسته است

درباره جذب محبی پلی میکر سابق سپاهان خبر دارید؟

من خیلی در رابطه با اسامی بازیکنان شناخت ندارم اما تا جایی که می‌دانم استقلال الان دو فصل است که در آن وسط بازیکن بازیساز ندارد. فصل قبل هم به وضوح این موضوع به چشم می‌آمد. به همین خاطر بود که استقلال اغلب با ارسال از دفاع به حمله، توپ را از روی کمربند میانی رد می‌کرد و یا گاهی از کناره ها نفوذ می کرد. این برای یک تیم مقتدر مثل استقلال خیلی مهم است که در میانه زمین یک هافبک بازیساز مثل مجتبی جباری یا علی کریمی داشته باشد. اگر بازیکنی که می گویند می خواهد به استقلال بیاید بتواند این حفره را پر کند دیگر استقلال مشکلی نخواهد داشت.

بازی اول مقابل سپاهان را چطور پیش بینی می کنید؟

قطعاً بازی آسانی نیست! آنها هم مثل استقلال مدعی قهرمانی هستند. بنابراین در وهله اول میخواهند استقلال را در خانه اش متوقف کنند. استقلال باید از کمترین موقعیت ها بیشترین موفقیت ها را بسازد. امیدوارم بازی اول با برد تمام شود چون این پیروزی می تواند باعث شود پرچم قهرمان بالا بماند.