رضا میرزایی پس از دیدار دو تیم استقلال و داماش تهران اظهار داشت: ان شاالله سر فرصت صحبت می‌کنم. اجازه بدهید بازی کنیم. صحبت کردن با لهجه اصفهانی را خیلی دوست دارم. هر جا برویم پرچم اصفهان را بالا می‌بریم!

وی در مورد اردوی استقلال در ترکیه گفت: خیلی خوب بود. پرفشار بود و صبح و بعدازظهر تمرین می‌کردیم. امروز هم بازی تدارکاتی خیلی خوبی داشتیم. خدا را صد هزار مرتبه شکر، ان‌شاالله در مسابقات هم بتوانیم عملکرد خوبی داشته باشیم.

وینگر تیم استقلال در مورد اینکه امروز آمادگی بالایی از خودش نشان داد عنوان  کرد: خدا را شکر در تیم بزرگی مانند استقلال باید اینطور باشیم. من در تیم بزرگ سپاهان بازی کرده‌ام که پرهوادار است. شرایط را می‌دانم. اینجا هم استقلال است و باید همیشه خوب باشید چون مردم توقع دارند. در مکتب اصفهان همه می‌گفتند بازیکن باید باغیرت باشد و با تمام توان بازی کند. اینجا هم غیر از این نیست. باید در هر بازی تمام وجود و تمام توانمان را بگذاریم تا دل هواداران شاد شود.

میرزایی: در دو جناح برای استقلال بازی می‌کنم

میرزایی در مورد شرایط کار با ساپینتو گفت: شرایط خوبی است. او مربی خوبی است.

بازیکن تیم فوتبال استقلال در مورد اینکه فشار تمرینات سرمربی پرتغالی بالا است، عنوان کرد: توقع از او بالا است به همین خاطر فشار می‌آورد.

وی در مورد حساسیت هواداران استقلال روی امید نورافکن، اظهار داشت: به خاطر یک‌ برنامه تلویزیونی کمی حساسیت ایجاد شد. هواداران روی او حساس هستند اما پسری خیلی خوب و عشق است.

میرزایی در مورد اینکه ساپینتو از او در چه پستی استفاده می‌کند، گفت: برایم فرقی ندارد. سرمربی از من در‌ پست مهاجم، وینگر‌ چپ و وینگر راست استفاده کرده است.