محسن خلیلی مدیر تیم‌های پایه  پرسپولیس درباره وضعیت مجوز حرفه‌ای باشگاه پرسپولیس گفت: این نگرانی را بعد از اظهارات تاج نزد هواداران پرسپولیس دیدم. البته گفتند تاج بعد از آن بیان کرد که پرسپولیس شانس حضور در آسیا را دارد. ما یکی، ۲ هفته پیش با کامرانی فر و مسئولان ایرانی که مجوز حرفه‌ای را صادر می‌کنند جلسه‌ای داشتیم و خیال هواداران راحت باشد.

او ادامه داد:  تیم‌های پایه  پرسپولیس سال گذشته برای دریافت مجوز حرفه‌ای مشکلی نداشتند و بیشتر مشکل حقوقی و مالی بود. امسال هم مسئولان باشگاه پرسپولیس در حال تکمیل مدارک و کار‌های حقوقی و مالی هستند تا خواسته‌های ای اف سی را برآورده کنند و بتوانند مجوز حرفه‌ای را کسب کنند. پرسپولیس اگر مجوز حرفه‌ای را بگیرد در نهایت می‌تواند در آسیا شرکت کند.

خلیلی گفت: تیم ما فصل گذشته یک مقدار بدشانس هم بود. اگر امتیازات لازم را کسب می‌کرد و خیلی راحت مساوی به حریفان نمی‌داد در نهایت می‌توانست قهرمان شود. البته نمی‌توانیم از شایستگی تیم استقلال قهرمان فصل گذشته بگذریم، چون این تیم خوب کار کرد و امتیازات را از دست نداد و توانست قهرمان شود.

پرسپولیس نیاز به روح تازه و بازیکن جدید داشت 

او افزود: امسال رویکرد باشگاه پرسپولیس و کادر فنی ایجاد تغییرات عمده بود. سرخپوشان  در برخی از پست‌ها نیاز به روح تازه و بازیکن جدید داشتند و بازیکنان باانگیزه‌تر می‌خواستند. بازگشت بیرانوند به دروازه پرسپولیس باعث دلگرمی هواداران شد. البته حامد لک فصل گذشته خوب کار کرد، اما تمرکز لازم را نداشت. اگر یک بازیکن نتواند وضعیت خود را کنترل کند خود به خود دچار حواشی می‌شود و تمرکز لازم را از دست می‌دهد.  بازیکنانی به خوبی سال‌های قبل نتوانستند خود را نشان بدهند و  یکی از عواملش این بود که فضای مجازی وارد فوتبال ما شد.

خیال هواداران پرسپولیس از خط دفاع راحت شده است 

آخرین وضعیت مجوز حرفه ای باشگاه پرسپولیس

خلیلی تصریح کرد: دروازه  پرسپولیس با حضور بیرانوند شرایط خوبی دارد. سید جلال حسینی به خاطر سن بالا دیگر کیفیتش پایین آمده بود و سرعت لازم را نداشت. او قبول کرد که وارد کادر فنی پرسپولیس شود. حضور گولسیانی و اسماعیلی فر در کنار هم یکی از فاکتور‌های مثبت است آن ها از تیمی آمدند که چند سال کنار هم بازی کردند. خط دفاع و هماهنگی بین بازیکنان دفاعی خیلی مهم است.  اما خط دفاعی با کوچکترین اشتباه باعث گل خوردن تیمش می‌شود. خط دفاعی حساس‌ترین پست در فوتبال است که با  آمدن گولسیانی، اسماعیلی فر و پورعلی گنجی  به پرسپولیس خیال هواداران از دفاع سرخپوشان راحت شده است.   

عبدی در کنار لوکادیا می تواند به شرایط ایده آل برسد 

خلیلی گفت: انتقاداتی از پاکدل و عبدی شده بود چرا که نتوانسته بودند خواسته هواداران را برآورده کنند و خود من وقتی ۲ هفته گل نمی‌زدم تحت فشار بودم تازه در زمان ما فضای مجازی نبود. عبدی باید ریکاوری کند و او در کنار لوکادیا می‌تواند خودش را به شرایط ایده آل برساند. لوکادیا از جایی آمده که بازیکنان، مربیان و لیگ باکیفیت داشته است و او در جاگیری‌ها و ضربه زدن هایش نشان داده که بازیکن باکیفیتی است. گل محمدی نگران شرایط بدنی لوکادیا بود که همانند دیاباته وضعیت جسمانی خوبی برای بازی کردن نداشت. اگر آن‌ها زودتر به ترکیب پرسپولیس اضافه می‌شدند شرایط این تیم بهتر بود. به نظرم امسال پرسپولیس در همه پست‌ها به تکامل رسیده  و خرید‌های خوبی داشته است. مدیران پرسپولیس خواسته هواداران و کادر فنی را جامه عمل پوشاندند و اکنون آسودگی خاطر دارند.

مربی حرفه ای دست به ترکیب تیم برنده نمی زند 

محسن خلیلی درباره احتمال خط خوردن خلیل زاده و کنعانی زادگان از تیم ملی فوتبال و بازگشت رامین رضاییان به لیست تیم ملی فوتبال گفت: اگر کی روش  به چند سال گذشته برمی گشت، شجاع خلیل زاده و کنعانی زادگان را دعوت نمی‌کرد، اما آن‌ها بازیکنانی هستند که در تیم ملی فوتبال جا افتادند و باتجربه‌تر و باکیفیت‌تر از گذشته شدند و بازیکنان بین المللی هستند که می‌توانند تیم ملی را کمک کنند. همچنین هیچ مربی حرفه‌ای  در هیچ دنیای به ترکیب تیم برنده در کوتاه مدت دست نمی‌زند و تغییرات ایجاد نمی‌کند. به نظرم کی روش  با همین ترکیب دفاعی پیش برود و اگر تغییراتی در ذهنش باشد به نظرم باید در بلند مدت صورت بگیرد. رامین رضاییان بازیکن باکیفیتی است، اما باید دید که نظر کی روش بعد از بازگشتش به ایران چیست. یکسری از مربیان به برخی از بازیکنان اعتقاد خاصی دارند و از آن‌ها همیشه استفاده می‌کنند.

پرسپولیسی ها از کی روش دلخور هستند 

خلیلی درباره بازگشت کی روش به تیم ملی فوتبال  گفت: پرسپولیسی‌ها از کی روش به دلیل چالش هایش با برانکو دلخور هستند و امیدوارم این اتفاقات دیگر رقم نخورد و کی روش را با رویکرد و شخصیت جدید در فوتبال ایران ببینیم. او با تعامل بیشتر با مربیان و اصحاب رسانه وارد کشورمان شود و او بداند که انتظار ما از او به نسبت گذشته بیشتر است. اگر او برای سرمربیگری انتخاب شده است، به خاطر این است که ما بتوانیم با توجه به پتانسیل تیم ملی فوتبال از گروهمان صعود کنیم. همه خطوط تیم ملی فوتبال اکثرا لژیونر هستند و فقط علیرضا بیرانوند به ایران برگشته است. صبر مردم تمام شده است و یک دوره‌ای بود که ما انتظار داشتیم که به جام جهانی برویم و از رفتن به جام جهانی خوشحال می‌شدیم، اما اکنون به راحتی به جام جهانی می‌رسیم و طبعا نیاز افکار عمومی این است که به مرحله بعدی جام جهانی صعود کنیم و نتیجه خوبی بگیریم.

جابه جایی در کادر فنی تیم ملی فوتبال زنگ خطر  را  به صدا در آورد 

او افزود: به نظرم اتفاقی که برای فوتبالمان رخ داد و جابه جایی صورت گرفت یک زنگ خطر برای فوتبالمان بود که ما ساختار مناسبی در مدیریت مان نداریم. برنامه ریزی ها‌ی تیم ملی باید بلند مدت باشد و برنامه کوتاه مدت به درد نمی‌خورد. اگر به مرحله بعدی جام جهانی نرویم در آن صورت مدت‌ها چالش بین موافقان و مخالفان حضور کی روش در تیم ملی داریم و این موضوع به فوتبال ما لطمه می‌زند.