امضا کردن دفتر یادبود مرگ ملکه الیزابت توسط جوردن هندرسون کاپیتان لیورپول جنجالی شده و با موجی از انتقاد از طرف هواداران این تیم مواجه شد.

هواداران لیورپول در انگلیس بارها به دلیل مخالفت‌ علنی با نمادهای این کشور جنجالی شده‌اند. اقدمات لیورپولی‌ها در استادیوم آنفیلد از سوت زدن در زمان پخش سرود ملی انگلیس تا توهین به خاندان سلطنتی و ادعای انگلیسی نبودن باعث شده لیورپول در فوتبال انگلیس به تیمی خاص تبدیل شود.

به همین دلیل است که وقتی امروز جردن هندرسون، کاپیتان لیورپول، در تالار شهرداری بندر لیورپول حاضر شد تا دفتر یادبود رسمی مرگ ملکه الیزابت را امضا کند برخی از هواداران از این اقدام او عصبانی شده و اعتراض‌های شدیدی به باشگاه و کاپیتانش نشان دادند.

مسئولین باشگاه لیورپول از زمان درگذشت ملکه تلاش کرده‌اند جو را آرام کرده و مانع از جنجالی شدن واکنش‌ها بشوند. یورگن کلوپ امروز در مصاحبه مطبوعاتی پیش از دیدار تیمش در لیگ قهرمانان از هواداران خواست در ورزشگاه آنفیلد به یک دقیقه سکوت که پیش از شروع مسابقه اجرا می‌شود احترام بگذارند.

امروز جوردن هندرسون به‌عنوان کاپیتان تیم مردان لیورپول و نیام فیهی به‌عنوان کاپیتان تیم زنان لیورپول به تالار شهرداری رفتند و با استقبال شهردار لیورپول مواجه شدند. این دو کاپیتان سپس دفتر یادبود رسمی را امضا کردند.

کاپیتان از چشم لیورپولی ها افتاد ؛ چرا دفتر ملکه را امضا کردی؟

آخرین واکنش جنجالی هواداران لیورپول که خشم دیگر هواداران انگلیسی را به دنبال داشت به دیدار فینال جام حذفی این کشور در ماه مه برمی‌گشت. در جریان دیدار لیورپول و چلسی که در ورزشگاه ومبلی برگزار شد لیورپولی‌ها در زمان پخش سرود ملی به‌صورت دست‌جمعی شروع به هو کردن این سرود کردند.