تشنه بازی با پیراهن استقلال هستم

امید حامدی‌فر بازیکنی است که تابستان امسال از صنعت نفت به استقلال منتقل شد. او که توانایی بازی در پست هافبک میانی و حتی خط دفاعی را در کارنامه دارد، فصل گذشته در 21 مسابقه برای صنعت نفت به میدان رفت ولی امسال تاکنون نتوانسته است بازی با پیراهن استقلال را تجربه کند.

حامدی‌فر که در تیم علیرضا منصوریان عملکرد خوب و قابل قبولی داشت، از انگیزه های بالایش برای حضور در ترکیب استقلال می گوید. گفتگوی این بازیکن با خبرنگار ورزش سه را در زیر می خوانیم:

* در مورد اوضاع استقلال صحبت کن. تمرینات هم از سر گرفته شده است.

چند روزی است که تمرینات آغاز شده است. اکنون در مرحله سوییچ از تمرینات کم فشار به پرفشار هستیم. احتمال دارد که بازی دوستانه‌ای هم انجام دهیم. آماده می شویم که مسابقات لیگ را پرقدرت از سر بگیریم. به دنبال رسیدن به صدر جدول هستیم. 2 بازی سخت برابر گل گهر و فولاد را در پیش داریم. امیدوارم که در این 2 مسابقه برنده از زمین مسابقه خارج شویم.

* درباره شرایط خودت بگو. فکر می کنی چه زمانی بازی به تو برسد؟ آیا در این مدت با ساپینتو صحبت کرده ای؟

حقیقتا شرایط خودم خوب است. کلا از لحاظ بدنی، روحی و روانی، همه جوره آماده هستم و هر لحظه که کادرفنی صلاح بداند، آماده حضور در زمین مسابقه ام. سعی می کنم خودم را آماده نگه دارم تا به من نیز فرصت داده شود. با خود آقای ساپینتو نیز صحبت کردم و ایشان از من خیلی راضی هستند و گفتند از اینکه من در تیم هستم، خوشحالند. به طور کلی ایشان روی من نظر مثبتی دارند. آقای ساپینتو گفت: «خود من تو را به اینجا آورده‌ام و باید کمی صبر کنی. نسبت به اول فصل پیشرفت کرده‌ای و مطمئنا به تو فرصت حضور در میدان را خواهم داد، فقط ناامید نشو و به تو نیز فرصت داده می شود.» من نیز منتظر آن فرصت هستم.

تشنه بازی با پیراهن استقلال هستم

* شما هم بازیکن جوانی هستید و در تیم هایی مانند استقلال کمی زمان می‌برد تا به بازیکنان جوان اعتماد شود.

بله این موضوع درست است. اکثر فوتبالیست ها می دانند که بازی نکردن، به آنها فشار می آورد. حالا می خواهد بازیکن جوانی باشی یا باتجربه. وقتی در تیمی چند سال بازیکن ثابت بوده‌ای و به تیم دیگری می روی که فرصت بازی را به دست نمی آوری، به آدم فشار وارد می کند. کلا ذات فوتبال اینگونه است که یک جاهایی شما را خیلی ناراحت می کند و بعضی اوقات نیز خوشحال. ولی بازیکن باید به کارش ادامه دهد.

* شما فصل قبل در صنعت نفت بازی های خوبی را انجام دادید و اکنون خیلی ها در انتظار نمایش عملکرد شما در استقلال هستند.

سال گذشته، فصل خیلی خوبی داشتم. فصل پیش از آن نیز بازی کرده بودم. به قول خود فوتبالیست ها، من یک جوان باتجربه هستم. فصل های قبل چند آمار خوب را از خودم به جا گذاشتم. من با این طرز فکر به استقلال آمدم که کلا بازی خواهم کرد. یک جاهایی آدم سورپرایز می شود، مثلا وقتی می‌بیند شرایط خیلی سخت است و باید خیلی بیشتر کار و تلاش کند. من نیز اینگونه هستم. خودم خیلی دوست دارم بازی کنم. در پست من نیز ترافیک زیاد است و هافبک وسط های خوب زیادی در تیم داریم. اینکه بازی نمی کنم، به معنای ضعیف بودن من در تمرینات نیست. من خیلی آماده ام و مربیان نیز این مسئله را تأیید کرده اند. ولی به فرصت نیاز است و من نیز منتظر آن فرصت هستم تا خودم را نشان دهم.

* به نظر می رسد هنوز نتایج صنعت نفت را دنبال می کنی و حتی برای تماشای دیدار این تیم و هوادار، به استادیوم رفته بودی.

به هر حال آنجا خانه خود من است و از این وضعیت خیلی ناراحتم. با طالب ریکانی رابطه نزدیکی داریم. با او نیز که صحبت کردم، گفت دچار مصدومیت شده است. خودتان در جریان هستید که طالب نصف بار تیم را به دوش می کشید و از بدشانسی تیم، او نیز آسیب دیده است. اگر طالب با آمادگی برگردد، می تواند خیلی به تیم کمک کند. امیدوارم سرمربی جدید بتواند به این تیم کمک کند. قلبا صنعت نفت را دوست دارم و عاشق مردم و هوادارانش هستم. می دانم که جایگاه واقعی این تیم، رتبه های بالاتر جدول است و امیدوارم به جایگاه بهتری دست پیدا کنند.

* به نظر شما چه تیم هایی مدعی اصلی قهرمانی هستند؟

تیم های پرسپولیس، فولاد و گل گهر در کنار استقلال مدعیان قهرمانی هستند.

* فصل قبل 21 بازی برای صنعت نفت انجام دادی. فکر می‌کنی امسال بتوانی در چند مسابقه برای استقلال به میدان بروی؟

فوتبال یک ورزش غیرقابل پیش‌بینی است. بعضی اوقات فکر می کنی در یک تیمی چندان به میدان نخواهی رفت ولی بازی‌های زیادی انجام می دهی و برعکس. هیچ موقع نمی‌توان گفت در فوتبال چه اتفاقی رخ خواهد داد. ممکن است خدایی نکرده هم پستی شما دچار مصدومیت طولانی مدت شود و بازی کنی. یک جاهایی نیز ممکن است همه چیز ایده‌آل باشد ولی نتوانی بازی کنی. من تشنه بازی در استقلال هستم و هر زمان که به من فرصت داده شود، تمام توانم را در زمین می گذارم.

* مهدی‌پور، رضاوند، زبیر، روزبه و مهری هم پستی‌هایت به حساب می آیند. رقابت سختی وجود دارد.

بله درست است. خود من به عنوان بازیکن پست شماره 6 و 8 می توانم بازی کنم. این نفرات هم پستی های من هستند. هافبک میانی های پرتعدادی هستیم و به همین دلیل کار سخت است.

* مهدی‌پور تلاش می کند امسال راهی جام جهانی شود و به همین دلیل رقابت با این بازیکن چالش سخت و جذابی به نظر می رسد.

مهدی بازیکن تهاجمی تری است. او بازیکنی است که می تواند در پست های 8 و 10 بازی کند و سبک او تهاجمی‌تر است. اما خود من بازیکن تدافعی‌تری هستم و بیشتر در پست 6 بازی می کنم. مهدی پور نیز فوتبالیست خوب و با پتانسیلی است و قابلیت حضور در جام جهانی را دارد. امیدوارم بتواند در این رقابت ها شرکت کند که به نظر من حق اوست.

* صحبت پایانی داری؟

نام من امید است و همیشه امیدوارم. چه در زندگی فوتبالی و چه در زندگی شخصی. من امیدم را از دست نمی دهم و برای رسیدن به هدفم سخت تلاش می کنم. خود من خیلی دوست دارم برای استقلال بازی کنم و از همه لحاظ آماده‌ام. فارغ از این مسائل، امیدوارم از لحاظ تیمی، استقلال بهترین نتایج را کسب کند. امیدوارم با حمایت همیشگی هواداران بتوانیم مانند سال قبل قهرمان شویم. اگر امسال بتوانیم جام حذفی را هم برنده شویم، اتفاق خیلی خوبی رخ خواهد داد.