حمایت رئیس AFC از تیم های آسیایی در جام جهانی

شیخ سلمان بن ابراهیم آل خلیفه، رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا ، پیش از آغاز جام جهانی ۲۰۲۲ قطر برای ۶ تیم آسیایی و مسئولان مسابقات آرزوی موفقیت کرد.

شیخ سلمان در بیانیه‌ای که از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا منتشر شد، گفت: از طرف خانواده بزرگ فوتبال آسیا بهترین آرزو‌ها را برای استرالیا، جمهوری اسلامی ایران، ژاپن، کره جنوبی، قطر و عربستان سعودی و همچنین مسئولان مسابقه از این قاره دارم.

وی افزود: دیدگاه و ماموریت کنفدراسیون فوتبال آسیا، جاه طلبی‌های ما را برای تضمین بهترین شرایط ممکن برای تیم‌های آسیایی و مسئولان مسابقات برای موفقیت در بزرگترین مراحل تایید کرد و ما مطمئن هستیم که نمایندگان قاره منبع الهام بخش برای ارائه یک بازی خواهند بود. عملکردی که یک عمر ماندگار خواهد بود.

رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا همچنین بر اعتقاد خود به نقش جام جهانی در تقویت پایه‌های شکوفایی این بازی زیبا در آسیا در دهه‌های آینده تاکید کرد.

شیخ سلمان ادامه داد: اولین جام جهانی فوتبال که در سال ۲۰۰۲ در خاک آسیا در کره جنوبی و ژاپن برگزار شد، نقطه عطفی در تاریخ ما بود. اکنون، دو دهه بعد، ما در حال ورق زدن یک فصل جدید هیجان انگیز در سفر معجزه آسای خود هستیم و مصمم هستیم که اطمینان حاصل کنیم که قطر از همان موفقیت بی نظیر برخوردار است و همان میراث متحول کننده کره جنوبی و ژاپن در سال ۲۰۰۲ را پشت سر می‌گذارد.

حمایت رئیس AFC از تیم های آسیایی در جام جهانی

وی در پایان گفت: می‌دانم آسیا آماده است، می‌دانم خاورمیانه آماده است و می‌دانم که قطر نمایشی فراموش‌نشدنی را به جهان ارائه خواهد کرد.