نظر سرمربی بزرگ فوتبال درباره بازی فینال

روبرتو مانچینی ، مربی تیم ملی ایتالیا گفت، منچسترسیتی بخت بیشتری برای پیروزی در فینال لیگ قهرمانان دارد اما هیچ چیزی در این باره قطعی نیست.

 ایتالیا امسال در اروپا موفق بوده و در تمام فینال‌های اروپایی یک نماینده دارد: اینتر در لیگ قهرمانان، رم در لیگ اروپا و فیورنتینا در لیگ کنفرانس برای بردن جام پا به دیدار نهایی خواهند گذاشت.

مربی ایتالیا گفت: «باشگاه‌های ایتالیایی می‌توانند سه تا برد را نشانه بروند. البته کار ساده‌ای نیست اما ممکن است. باشگاه‌های سری A که به فینال رسیده‌اند، 12، 13 تا ایتالیایی دارند که مساله مهمی است.»

مربی سابق منچسترسیتی ادامه داد: «خیلی‌ها فکر می‌کنند برد منچسترسیتی قطعی است. آنها شانس بیشتری دارند اما سرنوشت مسابقه معلوم نیست، مثل رم-سویا و فیورنتینا-وستهم.»

ایتالیا روز پانزدهم ژوئن در نیمه نهایی لیگ ملت‌ها با اسپانیا روبرو می‌شود. این مسابقه پنج روز بعد از فینال لیگ قهرمانان بین اینتر و منچسترسیتی است، هشت روز بعد از فیورنتینا-وستهم و 11 روز بعد از پایان فصل سری A.

مانچینی گفت: «امیدوار بودم تاریخ‌ها یک کم متفاوت بودند و ما زمان بیشتری برای آماده شدن برای بازی‌های ملی داشتیم. مسابقات بزرگی در پیش داریم و همه می‌توانستند کمک بیشتری کنند، اما زمان برگزاری بازی‌ها بزرگ‌ترین مشکل ما مانده است.»

گفته می‌شود لوکاس پیتون، مدافع متولد برزیل که در دفاع چپ تیم واسکو داگاما بازی می‌کند، به اردوی تیم ملی ایتالیا دعوت خواهد شد. مانچینی درباره او گفت: «بازیکن جذابی است که بازی‌هایش را دنبال می‌کنیم.»