بیرانوند دستکش طلا را به جام حذفی برد

در حالی که پرسپولیس با حملات پرتعداد مشغول ایجاد موقعیت روی دروازه هوادار بود، برخورد مهاجم تیم میزبان با مرتضی پورعلی‌گنجی، تصمیم مشکوک و جنجالی علی صفایی را به دنبال داشت تا هوادار صاحب یک ضربه پنالتی شود.

پشت این ضربه پنالتی، کاپیتان سابق تیم‌ملی، مسعود شجاعی ایستاد تا در مقابل بیرانوند قرار بگیرد. در شرایطی که شاید شانس بیشتری برای شجاعی تصور می‌شد، او ضربه خود را به سمت راست دروازه بیرانوند زد و با واکنش گلر سرخپوشان ناکام ماند.

بیرانوند به خوبی در این صحنه جهت ضربه را تشخیص داد و موفق شد پنالتی شجاعی را که به گوشه دروازه رفته بود، به بهترین شکل ممکن مهار و کلین‌شیت خود را حفظ کند.

این واکنش بیرانوند در حالی اتفاق افتاد که او این فصل در بازی جام حذفی با شمس آذر نیز درخشیده و در ضربات پنالتی تیمش را نجات داده بود. او همچنین در دیدار رفت برابر گل‌گهر یک پنالتی گرفت تا امروز در ادامه نمایشهای درخشان خود پنالتی شجاعی را سیو کند.

گلر شماره یک تیم‌ملی که این فصل دستکش طلایی لیگ برتر را کسب کرده، حالا احتمالا در آخرین بازی فصل جدال دشواری برابر بهترین خط حمله لیگ ایران در پیش دارد و باید جلوی قایدی و یاران را بگیرد.