ادعای مارکا درباره لیونل مسی

در شرایطی که هنوز وضعیت لیونل مسی برای فصل بعد نامشخص است، روزنامه مارکا مدعی شده است که مدیران ورزشی و سیاسی عربستان به جذب فوق ستاره پرتغالی امیدوار هستند و گذر زمان نیز روز به روز امیدها را به حضور کاپیتان آرژانتین در خاورمیانه افزایش داده است.

در گزارش مارکا آمده است: تقویم رو به جلو پیش می رود و خوش بینی افزایش پیدا می کند. عربستانی ها متقاعد شده اند که لئو مسی قرار است در چند روز آینده و به محض پایان فصل در فرانسه، بازیکن الهلال شود. این پیشنهاد از هفته های اول ژانویه روی میز بوده است و با توجه به پاسخ مثبت آرژانتینی، امیدواری رهبران سیاسی و ورزشی این کشور عربی افزایش یافته است.

آنها هیچ تردیدی درباره حضور مسی در الهلال ندارند، همانطور که در مورد کریستیانو رونالدو و حضورش در النصر هیچ شکی نداشتند. دولت عربستان می خواست دوئل مسی – کریستیانو را تکرار کند و طبق اخباری که از ریاض منتشر شده، این آرزو بسیار نزدیک به واقعیت است. پیشنهادی که مسی دریافت می کند بالاتر از پیشنهادی است که توسط فوق ستاره پرتغالی امضا شده و کمی بیش از 300 میلیون یورو خواهد بود.

حضور تعداد بیشتری از بازیکنان مرتبط با فوتبال اسپانیا در تیم های بزرگ عربی، یکی از بزرگترین رقابت های بزرگ بازار نقل و انتقالات تابستانی را در آسیا شکل خواهد داد. بوسکتس، جوردی آلبا، ناچو، بنزما، مودریچ و حتی موراتا از جمله نام هایی بوده اند که در هفته های اخیر به تیم های عربی لینک شده اند اما همگی آنها نسبت به به حضور مسی در عربستان در اولویت دوم هستند.

خوش بینی اعراب در تضاد با انتظار و وقفه ای است که اطرافیان مسی می خواهند در مورد آینده او انجام دهند، چیزی شبیه به آنچه که با کریستیانو رونالدو و تا چند روز قبل از آخرین سفر او به ریاض رخ داد. علاوه بر این، بارسلونا همچنان به عملیات بررسی و آنالیز صورت های مالی و اقتصادی برای دریافت تاییدیه لالیگا ادامه می دهد. زمان در حال حرکت است و این به نفع بارسا نیست.

پیشنهاد اقتصادی این تیم عربی به آنچه بارسلونا می تواند ارائه دهد، ربطی ندارد. عامل احساسی برای بازگشت به لباس بلوگرانا سنگینی می کند، اما اصرار اعراب (دولت عربستان) می تواند مسی را متقاعد کند راهی تیم سعودی شود.