عسگری: صفایی 2 پنالتی اشتباه به سود هوادار گرفت

حسین عسگری در مورد نحوه قضاوت علی صفایی در نیمه دوم هوادار و پرسپولیس اظهار داشت: در نیمه دوم تیم داوری اشتباهات بیشتری نسبت به نیمه اول داشت. در دقیقه 50 که داور پنالتی دوم را به سود هوادار اعلام کرد کاملا مرتکب اشتباه شد زیرا قبل از اینکه توپ به دست مدافع پرسپولیس بخورد  به دست مهاجم تیم هوادار خورد که دست بازیکن هوادار کاملا باز و در حالت غیرطبیعی بود. در دقیقه 54 داور به اشتباه خطای مهاجم هوادار را روی پورعلی گنجی مدافع پرسپولیس گرفت که در آن صحنه مهاجم هوادار توپ را تصاحب کرده بود.

وی افزود: در دقیقه 54 کمک داور به اشتباه آفساید مهاجم تیم هوادار را گرفت و در دقیقه 57 کمک داور دوم هم به اشتباه آفساید مهاجم تیم پرسپولیس را اعلام کرد. در صحنه 64 هم بازیکن هوادار خود را در محوطه جریمه به گولسیانی کوبید تا خطای پنالتی بگیرد و داور باید خطای شبیه سازی مهاجم تیم هوادار را اعلام می کرد و او سوت را هم به دهانش نزدیک کرد اما بعد پشیمان شد و خطای شبیه سازی مهاجم تیم هوادار را نگرفت! 

رئیس اسبق کمیته داوران فدراسیون فوتبال تصریح کرد: داور در این مسابقه در دو صحنه دو اشتباه کلیدی داشت و دو پنالتی به اشتباه به سود تیم هوادار اعلام کرد که همین 2 اشتباه کلیدی معنایش قضاوت ضعیف این داور است. در واقع داور نمره ضعیف ضعیف برای قضاوت این مسابقه گرفت.