لحظه به لحظه با نقل و انتقالات استقلال | سورپرایز خطیر برای هواداران

پنجشنبه آتی برای استقلالی‌ها روز بسیار مهمی تلقی می‌شود چون از اولین نمایش رسمی آبی پوشان پایتخت تحت هدایت جواد نکونام پرده‌برداری خواهد شد و استقلال در ورزشگاه تختی آبادان به مصاف صنعت نفت می‌رود. در چنین وضعیتی که استقلالی‌ها هنوز به لحاظ یارگیری تکلیف کاملاً مشخصی ندارند و حتی جذب شدن منتظر محمد هم شرایط آنها را مطلوب نکرده است، جواد نکونام به خوبی می‌داند تیمش نیازمند تقویت است و با مجموعه کنونی برای رسیدن به صدر جدول مشکلات عدیده‌ای خواهد داشت.

آخرین بازی تدارکاتی

جدال با آریو اسلامشهر که هدایت آن را جواد زرینچه بر عهده دارد آخرین مسابقه تدارکاتی استقلال قبل از شروع فصل تلقی می‌شود. دیداری که البته استقلالی‌ها به دلایل متعدد نتوانستند از وجود همه سرمایه‌های خود در آن بهره ببرند و نکونام موفق نشد تمام بازیکنان مورد نظرش را محک بزند.

استارت با ۳ اروپایی

استقلال تمام تلاش خود را انجام می‌دهد تا فصل جدید را حداقل با حضور ۳ بازیکن اروپایی آغاز کند اما به احتمال بسیار زیاد در هفته اول فقط می‌تواند یکی از آنها را به میدان بفرستد. کوین یامگا به واسطه حضور چند ساله در استقلال، کاملاً با شرایط فنی تیم آشناست و جواد نکونام هم به این فوتبالیست حرفه‌ای اعتقاد دارد بنابراین از وجودش در بازی با صنعت نفت استفاده خواهد شد اما تکلیف بقیه اروپایی‌ها چه می‌شود؟

پیگیری‌های ما نشان داد به احتمال فراوان طی روزهای باقیمانده و تا قبل از مسابقه با صنعت نفت آبادان دو بازیکن اروپایی دیگر برای پیوستن به جمع آبی پوشان در تهران حاضر خواهند شد اما با توجه به اینکه آنها باید تست پزشکی بدهند، با باشگاه توافق نهایی کنند و البته در تمرینات تاکتیکی حاضر شوند، قطعاً به مسابقه هفته اول نخواهند رسید و در بهترین شرایط از جدال با ملوان در هفته دوم یا تقابل با سپاهان در هفته سوم به کار گرفته خواهند شد. شانس اینکه روبرتو تورس یکی از این اروپایی‌ها باشد زیاد است.

مسافرت با مربی جدید؟

قضیه حضور مهدی هاشمی نسب در استقلال دوباره مطرح شده و احتمال دارد دستیار اول نکونام در تیم‌های قبلی دوباره کنار او قرار بگیرد. این قضیه همچنان پیگیری می‌شود و هیچ بعید نیست هاشمی نسب هم قبل از شروع فصل عازم آبادان شود. البته یوسو سسما مربی اسپانیایی استقلال هم الان چند روزی است ست که در تمرینات حضور دارد.

استقلال