شکایت عجیب یک گروه «فِمِنیستی» از بکام و شاهزاده انگلیس

جام جهانی فوتبال زنان در سال ۲۰۲۳ که پرونده آن در ابتدای هفته جاری با قهرمانی تیم ملی اسپانیا پس از پیروزی آن مقابل انگلیس در فینال بسته شد، بیش از آنچه تصور می‌شد با جنجال و حاشیه همراه بود.

پس از جنجال‌آفرینی لوئیس روبیالس رئیس فدراسیون فوتبال اسپانیا در مراسم اهدای مدال به اعضای تیم قهرمان، اکنون داستانی جدید درباره فینال این مسابقات شکل گرفته است که در آن دو مرد دیگر به نادیده گرفتن حقوق زنان متهم شده‌اند. یکی از آن‌ها دیوید بکام ستاره سابق تیم ملی فوتبال مردان انگلیس است و دیگری شاهزاده ویلیام فرزند پادشاه فعلی بریتانیا.

داستان از این قرار است که این دو نفر در آستانه فینالی که انگلیس یک پای آن بود و در نهایت هم یک بر صفر باخت، به‌صورت جداگانه با انتشار پیام‌هایی ویدئویی در کنار دختران خود (هارپر دختر دیوید بکام و شارلوت دختر شاهزاده ویلیام) ضمن ابراز تأسف و عذرخواهی بابت عدم حضورشان در شهر سیدنی محل برگزاری بازی، برای اعضای تیم ملی بانوان کشورشان آرزوی موفقیت کردند، اما این اقدام آن‌ها از سوی گروهی فمنیستی (نهضت دفاع از حقوق زنان) محکوم شده است!

گروه موسوم به MFW از دیوید بکام و شاهزاده ویلیام به این دلیل که تنها از فرزندان دختر خود برای عذرخواهی و روحیه دادن به ملی‌پوشان تیم بانوان انگلیس استفاده کرده‌اند ایراد گرفته و آن را مصداق تبعیض جنسیتی آشکار و حتی تهاجم به حقوق زنان در مقیاس کوچک دانسته است. از نظر آن‌ها اینکه دو تن از برجسته‌ترین چهره‌های انگلیس برای مخاطب قرار دادن بانوان ملی‌پوش کشورشان، فرزندانی از جنس خودشان را انتخاب کرده‌اند نوعی استفاده ابزاری از جنس مؤنث دانسته شده است. در بیانیه این گروه آمده است: «اینکه بکام و شاهزاده ویلیام هیچ یک از فرزندان پسرشان را در پیام‌های ویدئویی خود مقابل دوربین قرار ندادند، نشانه‌ای از تبعیض جنسیتی بوده است و به همین دلیل این پیام همراه با نفرت‌پراکنی نمی‌بایست برای بانوان ملی‌پوش انگلیس پخش می‌شد».

شکایت عجیب یک گروه «فِمِنیستی» از بکام و شاهزاده انگلیس